قائم مقام وزارت میراث فرهنگی:

بجای محدودیت ها گشایش در گردشگری ایجاد کنیم

بجای محدودیت ها گشایش در گردشگری ایجاد کنیم

به گزارش تور و گردشگری، قائم مقام وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: اگر به حوزه گردشگری و زیرساخت های آن توجه گردد و بجای محدودیت ها، گشایش را فراهم نماییم می توان امیدوار بود از اداره کشور بدون نفت سخن گفت.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی دارابی قائم مقام وزارت میراث فرهنگی درباره ی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی که از روز گذشته شروع شده و تا ۲۱ بهمن در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ادامه دارد، اظهار داشت: در مجموع ۱۵ سالن نزدیک به هزار غرفه از همه استانهای کشور در این نمایشگاه حضور فعال دارند.
وی اضافه کرد: ۲۰۰ شرکت فعال صنعت توریسم از ۴۷ کشور جهان در این نمایشگاه حاضر هستند و در زمینه صنایع دستی سالن نام آوران و نوآوران جلوه خاصی دارد. امروزه نمایشگاه ها نقش مهمی در دیپلماسی عمومی و توسعه و گسترش ارتباطات ایفا می کنند.
به گفته دارابی افزون بر آن محلی برای آموزش، انتقال تجارب و ایجاد ظرفیت های جدید برای سرمایه گذاری است گردشگری امروز یک صنعت پیشران توسعه است و صنایع دستی به مثابه اقتصاد مقاومتی است.
وی با اشاره به اینکه از ۴۰۰ رشته صنایع دستی در جهان ۲۹۹ رشته مخصوص ایران است اظهار داشت: این به آن معناست که اگر به حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و زیرساخت های آن توجه گردد نگاه ها و رویکردها را تغییر دهیم و فضای انفتاح و گشودگی ایجاد نماییم توریسم و گردشگری را فرصت بدانیم و بجای محدودیت ها گشایش را فراهم نماییم آنگاه می شود امیدوار بود که می توان از اداره کشور بدون اتکا به نفت سخن گفت.
معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: نمایشگاه فرصتی است تا ایران عزیز متنوع و چهار فصل را یکجا ببینید و لذت ببرید.

1401/11/20
12:29:08
5.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری