حضور چشم گیر مردم در ویژه برنامه های عیدانه در 7 پهنه تهران

حضور چشم گیر مردم در ویژه برنامه های عیدانه در 7 پهنه تهران

به گزارش تور و گردشگری، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران از حضور چندده هزار نفری مردم از برنامه های نوروزی شهرداری تهران اطلاع داد.


مصطفی زیبایی نژاد در گفتگو با ایسنا، در مورد میزان استقبال شهروندان از برنامه های عیدانه شهرداری تهران اظهار داشت: از ۲۶ اسفندماه کاروان های استقبال از بهار در پارک لاله رونمایی گردید و از همان زمان کاروان ها در سطح شهر تردد و در میادین اصلی و پرتردد همچون تجریش، راه آهن و... مستقر شدند.
وی با اشاره به اینکه هفت پهنه در هفت منطقه تهران برای تمرکز برنامه های نوروزی و رمضانه افتتاح شد اظهار داشت: در شمال غرب پایتخت هم بوستان نهج البلاغه، در غرب میدان آزادی، در جنوب غربی بوستان ولایت، در پهنه جنوب شرقی بوستان آزادگان، در شمال شرق پایتخت بوستان پلیس و در مرکز تهران هم بوستان لاله برای ویژه برنامه های بهار ایران که به صورت استیج برگزار می شود، در نظر گرفته شده و لازم به توضیح است که این برنامه ها تا پایان نوروز ۱۴۰۲ هم ادامه می یابد و این ویژه برنامه ها از یکی، دو ساعت پیش از اذان مغرب آغاز می شود و تا پاسی از شب هم ادامه دارد و مردم می توانند از فضای خوب نشاط اجتماعی، شادی و فضای معنوی مناسب ماه مبارک رمضان بهترین استفاده را ببرند.
زیبایی نژاد افزود: در بوستان ملت در روزهای نوروز و ماه مبارک رمضان هر شب برنامه های استیجی با حضور اقوام ایرانی، ورزشکاران و هنرمندان برگزار می گردد و در کنار آن هم نمایشگاه های بزرگی مانند فروش محصولات فرهنگی و هنری، خوراکی، صنایع دستی و گذرگاه های هنری بوجود آمده است و در این بوستان برنامه هایی ویژه برای کودکان، نوجوانان و... در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: یک پهنه بعنوان پهنه ورزش در نظر گرفته شده است. بر همین مبنا محدوده ای تحت عنوان «جزیره شنی» برای کودکان طراحی شده تا بچه ها بتوانند به سادگی در آن بازی کنند. در مجموع میتوان گفت برنامه پر شور و هیجان و زیبایی را برای همشهریان طراحی نموده ایم و از نوروز ۱۴۰۲ در خدمت آنها هستیم.
وی با اشاره به اینکه استقبال مردم از این ویژه برنامه ها هر روز بیشتر می شود، اضافه کرد: در بوستان ملت هر شب میزبان بیشتر از ۶۰۰۰ نفر از شهروندان هستیم که پیشبینی می شود در آخر هفته این تعداد بازدید افزایش یابد.
منبع:

1402/01/07
16:53:04
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری