حجت الاسلام رهنما:

امام خمینی (ره) هیچ گاه مخالف هویت ایرانی نبود

امام خمینی (ره) هیچ گاه مخالف هویت ایرانی نبود

به گزارش تور و گردشگری، دبیر همایش امام خمینی (ره) احیا گر هویت ایرانی اظهار داشت: امام هیچ گاه مخالف هویت ایرانی نبود و برخی می خواستند ملت را در مقابل دین قرار دهند ولی امام خط بطلانی روی این مساله کشید.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، همایش امام خمینی (ره) احیاگر هویت و تمدن اصیل ایرانی اکنون در سالن اجتماعات وزارت میراث فرهنگی درحال برگزاری است.
حجت الاسلام والمسلمین رهنما دبیر این همایش اظهار داشت: هویت یعنی این که من چه کسی هستم و می خواهم چه کسی باشم و چه کسی نباشم. اگر ما تصور درست از خود و جامعه داشته باشیم می توانیم تمدن را تشکیل دهیم. هویت زیر بنای تمدن است.
وی اظهار داشت: اگر نتوانیم پاسخی به این سوالات بدهیم و تصور درستی از خود و جامعه نداشته باشیم چگونه می توانیم شهر را بسازیم.
دبیر همایش امام خمینی احیاگر هویت و تمدن اصیل ایرانی با تأکید بر این که امام خمینی هیچ گاه مخالف هویت ایرانی نبوده است افزود: رزم آرا در مجلس ملی گفت، ما ایرانیها حتی توان ساخت آفتابه را هم نداریم چه برسد به استخراج نفت. او تصور درستی از وطن نداشت اما امام گفت ما می توانیم و باید به خود باور داشته باشیم.
حجت الاسلام راهنما اضافه کرد: امام می گفت هیچ ملتی نمی تواند استقلال پیدا کند مگر این که خودش را بفهمند. ایشان گفتند، ما می خواهیم ملت ایران غرب زده نباشد. نژاد آریا و عرب از نژاد اروپا و آمریکا کم ندارد. اگر یأس را از خود دور نماییم به همه چیز می رسیم.
حجت الاسلام رهنما اضافه کرد: نگاه امام را به وطن و ملت در این جملات باید ببینید. آیا جفا در حق او نیست که ایشان را بدون تعصب درباره ی هویت ملی بدانیم.
وی اظهار داشت: برخی می خواستند ملت را در مقابل دین قرار دهند ولی امام خط بطلانی روی این مساله کشیدند و آنرا با هم گره زدند. ما این همایش را برگزار کردیم چون دیدیم از این منظر به امام توجهی نشده است. نگاه امام به وطن و دین نگاه تیزبینانه ای بود. خواستیم در این همایش به این نکات بپردازیم.


منبع:

1402/03/10
09:14:15
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری