آماده باش و تمهیدات پلیس برای محرم

آماده باش و تمهیدات پلیس برای محرم

به گزارش تور و گردشگری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن اعلام آماده باش و تشدید تمهیدات پلیس برای ماه محرم سفارش ها و هشدارهای ایمنی و ترافیکی را هم به مردم و عزاداران ارائه نمود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، سردار محمدحسین حمیدی در نشستی که بامداد امروز برگزار شد با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت سید الشهداء (ع) اظهار نمود: پلیس راهنمایی و رانندگی تسهیلات ویژه ای را برای تسهیل تردد در روزهای سوگواری و بخصوص ساعت پایانی شب و همینطور ارتقای ایمنی عزاداران اتخاذ نموده است و در همین راستا هم در تمامی این شب ها ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در آماده باش صددرصد خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه ماموران پلیس راهور در کنار دسته های سوگواری و هیات ها و تکایا و همینطور محل های پر تجمع سوگواری مستقر خواهند بود، اظهار داشت: علاوه بر آن هماهنگی ها و آموزش های لازم با اغلب هیات ها و تکایا انجام شده و سفارش های ترافیکی لازم به همیاران انتظامی آنان عرضه شده است.
ایشان در ادامه سفارش ها و هشدارهایی را هم به عزاداران عرضه کرد و اظهار داشت: گاهی اوقات در روزهای محرم شاهد گل مالی خودرو ها هستیم، این مبادرت به هیچ عنوان نباید بر روی پلاک خودرو یا شیشه ها صورت گیرد و در صورت انجام امری غیر قانونی به حساب می آید. بغل نویسی روی خودرو ها و شیشه ها هم باید بگونه ای صورت گیرد که دید داخل خودرو مخدوش نشود. طبیعی است که اگر مواردی غیر از این صورت گیرد ماموران پلیس راهور بر حسب وظیفه قانونی خود نسبت به تذکر و برخورد با این تخلف اقدام خواهند کرد.
وی ضمن اشاره به پوشش تیره عزاداران در هنگام شب، اظهار داشت: رعایت دو نکته بسیار ضروری می باشد. اول این که عزاداران محترم حتما از محل های مناسب برای عبور از عرض خیابان بهره برده و از توقف در حاشیه کم نور معابر پرهیز کنند. همینطور سفارش می شود که عزاداران در کنار پیراهن تیره ای که بر تن می کنند شلواری به رنگ روشن تر داشته باشند تا در ساعات پایانی شب از جانب رانندگان رویت شوند.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: دومین نکته ای که باید رعایت شود از جانب رانندگان درخواست ما اینست که رانندگان هم با دقت کافی و بیشتر از قبل در معابر رانندگی کرده و توجه داشته باشند که در این ایام احتمال وجود عابران پیاده با لباس تیره در معابر و اطراف آن زیاد است.
حمیدی در رابطه با محل های فعالیت ایستگاه های صلواتی هم اظهار داشت: در این خصوص هماهنگی های لازم را انجام دادیم و به مسؤلان هیات ها و تکایا تاکید کردیم که ایستگاه های صلواتی اولا نباید در نزدیکی تقاطع ها و میادین اصلی دایر شود و دوما نباید وارد فضای خیابان شده و باعث انسداد مسیر شود. پیش از این هم گفته شده و باز هم تاکید می نماییم که برای برپا کردن ایستگاه صلواتی لازم است به ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی مشورت صورت بگیرد تا محلی مناسب برای این امر داشته باشیم.
وی افزود: هنگام حرکت دسته های سوگواری هم حتما باید مقررات ایمنی رعایت شود. همچون این که حتما یک یا چند نفر باید با علایم اخطار دهنده و لباس شب رنگ در پایان مسیر حضور داشته و رانندگان را از تردد دسته سوگواری آگاه کنند. نکته دیگر اینست که دسته جات نباید مسیر را به طور کامل مسدود کنند. در تمام این شرایط هم توجه داشته باشند که اولویت و حق تقدم با خودرو های امدادی و انتظامی درحال مأموریت است و به هیچ عنوان راه چنین خودروهایی نباید سد شود.
حمیدی در پاسخ به پرسشی در رابطه با اعمال محدودیت های تردد در روز تاسوعا و عاشورای حسینی هم اظهار داشت: در این خصوص امکان دارد بسته به نظر فرمانده عملیاتی منطقه موقتاً محدودیت هایی اعمال شود اما این محدودیت ها کلی است و بطور قطع تلاش ما اینست که معابر اصلی و خیابان ها باز باشد.
وی در رابطه با جای پارک مناسب خودرو ها هم اظهار داشت: عزاداران عزیز توجه داشته باشند که خودروی خویش را حتما در محل های مناسب پارک کنند. همکاران من در اطراف محل های برگزاری مراسمات و هیات حضور داشته و نسبت به راهنمایی کردن عزاداران اقدام خواهند کرد. درخواست من اینست که مردم عزیز با ماموران پلیس کمال همکاری و همراهی را داشته باشند.
منبع:

1402/04/27
11:58:22
5.0 / 5
299
تگهای خبر: آموزش , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری