میزان زباله های پلاستیکی تا سال ۲۰۶۰ چقدر خواهد بود؟

میزان زباله های پلاستیکی تا سال ۲۰۶۰ چقدر خواهد بود؟

به گزارش تور و گردشگری، خراسان رضوی شهرنشینی سریع، رشد اقتصادی و تغییر در الگوهای مصرف به این مفهوم است که جهان با حجم فزاینده ای از زباله مواجه می باشد که می تواند چالش جدیدی را ایجاد نماید که ناشی از موارد ذکر شده است و با تولید ۳۵۰ میلیون تن زباله پلاستیکی در سال به راهکارهای مدیریت پسماند موثرتر نیاز است.


به نقل از ویفروم، نارسایی در برنامه ریزی مدیریت پسماند منجر به نشت به محیط های خشکی و دریایی می شود، در نتیجه تاثیر منفی بر سیستم های زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی همینطور سلامت عمومی و سیستم های غذایی دارد.
زباله های پلاستیکی، به علت استفاده در مقیاس وسیع در صنایع همراه با طول عمر کوتاه محصولات آن ازجمله پلاستیک های یکبار مصرف، بسته بندی، کالاهای مصرفی و پوشاک، یکی از عوامل کلیدی در افزایش ناپایدار زباله های ساخته شده است.
طبق گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، در واقع، مصرف پلاستیک در سراسر دنیا طی چند دهه گذشته چهار برابر شده است و انتظار می رود زباله های پلاستیکی در جهان تا سال ۲۰۶۰ تقریبا سه برابر شود.
تولید زباله های پلاستیکی در هند، سالانه ۹.۴ میلیون تن تخمین زده شده است که تنها ۵۰ درصد آن از راه بازیافت جمع آوری و پردازش می شود. باید توجه داشت که مصرف و متعاقب آن تولید زباله های پلاستیکی در سطح خانوار سهم عمده ای در تولید کلی زباله دارد.
علاوه بر این، سالانه ۳۵۰ میلیون تن زباله پلاستیکی توسط کشورها تولید می شود که در مقیاس و پیچیدگی افزایش خواهد یافت.
اخیراً هند به پرجمعیت ترین کشور جهان تبدیل گشته است که به معنای مصرف بیشتر و در نتیجه افزایش بیشتر تولید زباله است. انتظار می رود جمعیت شهری هند به ۶۰۰ میلیون نفر برسد و ۱۶۵ میلیون تن زباله جامد (پنج تا ۶ درصد پلاستیک) تا سال ۲۰۳۰ تولید شود.
در حالیکه مداخلات سیاستی در سطوح ملی، فرعی و منطقه ای طراحی شده است، نیاز اساسی برای دولت های محلی و تنظیم کننده ها در سراسر جهان وجود دارد که با بازیگران محلی برای اجرای مؤثر، گسترش و حفظ سیاست ها و ابتکارات مدیریت پسماند همکاری کنند.
مشارکت های چندجانبه، چیزی است که برای مبحث پیچیده ای مانند مدیریت زباله مورد نیاز است.1402/05/15
13:23:31
5.0 / 5
252
تگهای خبر: بازی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری