مدیركل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛

مرمت و بازسازی مشارکتی ۴ بنای تاریخی ماسوله

مرمت و بازسازی مشارکتی ۴ بنای تاریخی ماسوله

به گزارش تور و گردشگری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از مرمت و بازسازی مشارکتی ۴ بنای تاریخی ماسوله اطلاع داد و اظهار داشت: این کار با ۶ میلیاردریال اعتبار و با مشارکت مالکان صورت می گیرد.ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: شهر تاریخی ماسوله از مناطق پر جاذبه و از توریست پذیر ترین شهر های تاریخی شمال کشور به حساب می آید.
وی از مرمت و بازسازی مشارکتی ۴ بنای تاریخی ماسوله اطلاع داد و اضافه کرد: با اختصاص اعتباری بالغ بر ۶ میلیاردریال معادل ۶۰۰ میلیون تومان و با مشارکت مالکان، مرمت و بازسازی ۴ بنای تاریخی حائز شرایط شهر ماسوله شروع شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان ضمن اشاره به ماده ۷۲ قانون پشتیبانی از بافت ها و بناهای تاریخی و سایر قوانین مرتبط، بیان نمود: همکاری و تعامل دو سویه مالکان بناهای تاریخی و اداره کل به منظور مراقبت و صیانت از مواریث تاریخی پرارزش مورد تاکید است.
جهانی با اشاره به اینکه صیانت از آثار تاریخی از وظایف ذاتی میراث فرهنگی است، اظهار داشت: صاحبان ساختمان های مذکور هم وظیفه دارند از بنای متعلق به خویش مراقبت کنند و البته تاریخی و پرارزش بودن بنا بر اهمیت مسئولیت مذکور می افزاید.
وی ضمن اشاره به تعداد زیاد بناهای تاریخی و کمبود اعتبارات دولتی، اضافه کرد: سیاست وزارت خانه توسعه فعالیتهای مشارکتی بوده و در این خصوص با عنایت به اضطرار، اولویت ها و اعتبار تخصیص داده شده مرمت و بازسازی بناهای تاریخی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

1402/05/22
08:06:06
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری