عبیری:

اقامتگاه های بوم گردی به پنل خورشیدی مجهز می شوند

اقامتگاه های بوم گردی به پنل خورشیدی مجهز می شوند

تور و گردشگری: مدیر جامعه اقامتگاه های بوم گردی از نصب پنل های خورشیدی در این اقامتگاه ها و درآمدزایی جانبی برای آنها در پی انعقاد تفاهمنامه با وزارت نیرو آگاهی داد.یاور عبیری مدیر جامعه اقامتگاه های بوم گردی ایران به خبرنگار مهر اظهار داشت: در ایام اخیر همزمان با هفته گردشگری و شعار گردشگری سبز سازمان جهانی جهانگردی؛ تفاهمنامه چهارجانبه ای بین معاونت گردشگری، سازمان انرژی های تجدیدپذیر و راندمان انرژی برق، بنیاد علوی زیر نظر بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جامعه بوم گردی ایران به امضا رسید. این تفاهمنامه حول محور نصب پنل های خورشیدی برای بوم گردی ها انجام گرفت.
وی اضافه کرد: مقرر است طبق این تفاهمنامه وزارت نیرو و سازمان انرژی های تجدیدپذیر در بحث تامین پنل های خورشیدی مشارکت کنند و بنیاد علوی نیز وام های حدود ۶۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی با بهره ۴ درصدی را به بوم گردی های متقاضی که از طرف معاونت گردشگری و جامعه بوم گردی معرفی می شوند؛ بدهند.
مدیر جامعه اقامتگاه های بوم گردی ایران توضیح داد: بوم گردی های متقاضی باید با جامعه تماس گرفته تا از شرایط دریافت پنل خورشیدی و وام مورد نظر باخبر شوند در حقیقت همه بوم گردی ها می توانند از این پنل ها بهره گیرند و شرایط خاص آب و هوایی مدنظر نیست. همه بوم گردی ها باید به سمت انرژی های سبز و اکولوژهای واقعی بروند.
وی اظهار داشت: با نصب پنل های خورشیدی نه فقط این اقامتگاه ها می توانند نیروی برق واحد اقامتی خودرا تامین کنند بلکه می تواند برای آنها منبعی برای درآمدزایی نیز باشد. آنها می توانند مازاد برق تولیدی خودرا بفروشند. چون تولید انرژی حاصل از این پنل ها بیش از مصرف آنست. بدین سبب آنها بعد از دو سال و اتمام اقساط وام، به سوددهی می رسند.
عبیری با اعلان اینکه تلاش می نماییم همه بوم گردی ها به پنل خورشیدی و داشتن انرژی سبز مجهز شوند اظهار داشت: هم اکنون هر کیلو وات برقی که در خانه ها مصرف می شود برای ما حدود ۶۰ تومان هزینه دارد اما می توان برق حاصل از پنل خورشیدی را هر کیلووات حدود دو هزار تومان به وزارت نیرو فروخت. این وزارتخانه در تفاهمنامه منعقد گردید موظف به خرید برق تولیدی تا ۲۰ سال آینده است.


منبع:

1402/07/13
19:37:44
5.0 / 5
280
تگهای خبر: خرید , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری