رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان:

2 حفار غیرمجاز در شرق دامغان شناسایی و دستگیر شدند

2 حفار غیرمجاز در شرق دامغان شناسایی و دستگیر شدند

به گزارش تور و گردشگری، رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان بابیان این که هر گونه کاوش برای کسب اموال تاریخی و فرهنگی ممنون است، اظهار داشت: دو حفار غیرمجاز در مهماندوست دامغان شناسایی و دستگیر شدند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، مجتبی اکبر پور غروب پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی میراث فرهنگی دامغان ضمن بیان این که به دنبال اعلام وجود حفاران غیرمجاز در مهماندوست فورا اکیپی از یگان حفاظت به منطقه اعزام شدند، اظهار داشت: با همکاری نیروی انتظامی مهماندوست این دو حفار غیرمجاز شناسایی و دستگیر شدند.
وی ضمن بیان این که پرونده این حفاران تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده است، اضافه کرد: با حفاران غیرمجاز برخورد و حبس شش تا سه سال در انتظار آنها خواهد بود.
رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان ضمن بیان این که هر گونه حفاری و کاوش به منظور کسب اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع می باشد، اظهار داشت: در صورت کشف این آثار از حفاران غیرمجاز اموال و ادوات حفاری و اشیای مکشوفه به نفع میراث فرهنگی ضبط خواهد شد.
اکبر پور در ادامه خاطرنشان کرد: با هر گونه تعرض یا تخریب آثار تاریخی هم به صورت جد برخورد می شود چون که حفظ این آثار از حوزه های مختلف حائز اهمیت بوده و میراث فرهنگی برای نگهداری آنها حداکثر توان خویش را به کار بسته است.
وی اضافه کرد: دوست داران میراث فرهنگی می توانند هر گونه موارد مشکوک را با سامانه خبری تماس ۳۱۷۰۵ در بین قرار دهند تا مبحث نظیر همین حفاری پیگیری و برای آن اقدام فوری شود.


منبع:

1402/08/20
15:54:00
5.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری