اختصاصی تور و گردشگری

پیام آزاده فلسطینی برای مقاومت و غزه

پیام آزاده فلسطینی برای مقاومت و غزه

به گزارش تور و گردشگری، اسیر فلسطینی آزادشده بر حمایت خود و سایر اسرای زن فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی از مقاومت و غزه اصرار کرد و اظهار داشت: تنها پیام اسرا، پیام آزادی است.


«رغد نشأت صلاح الفنی»، اسیر آزاد شده فلسطینی طی گفتگویی با ایسنا درباره ی نحوه و مدت بازداشت خود اظهار داشت: من اهل شهر طولکرم و ۲۵ ساله هستم که به مدت یک سال و یک ماه بدون وجود هیچ نوع بهتان مشخصی و با این ادعا که پرونده محرمانه است، تحت بازداشت اداری بودم و من نتوانستم از علت آن باخبر شوم.
او توضیح داد: من در زندان الدامون بازداشت بودم. الدامون زندان ویژه زنان است. در اولین مرحله بازجویی من در زندان الشارون بودم. در آنجا حشرات موذی خیلی از جمله سوسک و نیز موش های زیادی بود. مشکلات بهداشتی بسیار زیادی بود که روی ما تاثیر گذاشت. همین طور در مقطعی وسایل خصوصی ما مصادره شد.
رغد الفنی درباره ی نحوه سپری شدن دوره محکومیت خود در زندان اظهار داشت: روزهای بسیار سختی بود؛ اولا از نظر محدود کردن آزادی که از دوره انزوا شروع شد و امور در یک زمان مشخص به انتخاب زندان بان انجام می شد و دیگر آزادی انتخابی وجود نداشت.
وی درباره ی رفتار اشغالگران خصوصاً پس از عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر اشاره کرد: رفتار اشغالگران با اسرایی که با خون خود در دوره های گذشته دستاوردهایی را رقم زده بودند متفاوت بود. پس از هفتم اکتبر اشغالگران امتیازاتی را که با مقاومت حاصل شده بود سلب کردند. آنها حق هواخوری و استراحت را سلب کردند. همه دستگاه های برقی جهت ارتباط با دنیای بیرون از زندان همچون تلویزیون، رادیو و تلفن، حتی کتب و کاغذها و لباس ها را نیز جمع آوری و خارج کردند؛ بطوریکه در زندان تنها تختی مانده و فاقد هرگونه وسایل و مایحتاج زندگی بود. همین طور در این دوره اتاق ها بسیار شلوغ شد به طوریکه اتاقی که ظرفیت پنج نفر را داست، حالا ۱۰ نفر را در خود جای داده بود.
رغد الفنی نشأت، اسیر آزاد شده فلسطینی


منبع:

1402/09/12
09:24:17
5.0 / 5
239
تگهای خبر: دستگاه , زندگی , مقاومت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری