ارائه گزارش رییس ایرانی مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر به نشست 55 این شورا در ژنو

ارائه گزارش رییس ایرانی مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر به نشست 55 این شورا در ژنو

تور و گردشگری: سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران و رییس مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر، گزارش این جلسه در سال 2023 را به نشست 55 شورای حقوق بشر ارائه نمود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، علی بحرینی در گزارش خود به شورای حقوق بشر اظهار داشت: نشست مجمع اجتماعی ۲۰۲۳ با استقبال گسترده و حضور نمایندگان دولت ها، سازمان های مردم نهاد، مراکز علمی و پژوهشی و فعالان موضوعات مختلف حقوق بشری برگزار شد و مباحث عمیقی درباب چالش هایی که جهان در رابطه با نقش علم و فن آوری و نوآوری در ارتقای حقوق بشر با آن روبه روست، انجام شد.
رییس ایرانی مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر اضافه کرد: شرکت کنندگان در این جلسه اذعان داشتند که حق بهره مندی از مزایای پیشرفت علمی و کاربرد آن از حقوق اساسی بشر است. علم، فن آوری و نوآوری نقش اساسی در غلبه بر چالش های جهانی، امکان تحقق سایر حقوق بشر و تقویت بهبود پایدار بعد از همه گیری کرونا دارد. دسترسی برابر و به اشتراک گذاری جهانی، برای بهره مندی همه از این حق حیاتی هستند.
بحرینی در گزارش خود همین طور اظهار داشت: ملی گرایی علمی، اقدامات قهری یکجانبه و انحصار مالکیت معنوی می تواند اشتراک گذاری علم، فن آوری و نوآری را محدود کند و منجر به موانع مهم تری برای تحقق حقوق بشر شود.
سفیر و نماینده دائم ایران با اشاره به سفارش هایی که نشست مجمع اجتماعی ۲۰۲۳ خطاب به دولت ها داشته است، اظهار داشت: همچون سفارش هایی نشست مجمع اجتماعی این بود که دولت ها باید از رفع موانع ارتقای سواد دیجیتال، مانند اقدامات الزامی یک جانبه، حمایت کنند و از سیاست هایی که دسترسی جهانی به کالاها و خدمات دیجیتال را اعطا می کنند، محافظت کنند.
منبع:

1403/01/04
16:25:41
5.0 / 5
171
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری