بازتاب لغو روادید ایران و روسیه در رسانه های جهان

بازتاب لغو روادید ایران و روسیه در رسانه های جهان

به گزارش تور و گردشگری مسكو از اتمام كار روی توافق نامه ای اطلاع داد كه سفرهای گردشگری بدون ویزا بین ایران و روسیه را در آینده‌ی نزدیك ممكن می كند، خبری كه خیلی از رسانه های بین المللی به آن پرداختند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، به قول ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، آژانس گردشگری فدرال روسیه در حال همکاری با ایرانیان برای تدوین سازوکارهای پیاده سازی توافق های مربوط به لغو روادید است.
وی در کنفرانس خبری عنوان کرد: امیدواریم این کار بزودی به پایان برسد و توافق نامه اجرایی شود.
سخنگوی امور خارجه روسیه اضافه کرد که تصمیم گیری در مورد زمان اجرایی شدن این توافق نامه به موقعیت همه گیری کرونا در روسیه و ایران، و اقدامات قرنطینه ای مربوط به این بیماری در دو کشور بستگی دارد.
این توافق نامه در مورد سفرهای گردشگران گروهی بدون احتیاج به دریافت ویزا در ۲۸ مارس سال ۲۰۱۷، طی سفر رئیس جمهور ایران به مسکو امضا شده بود.
ایران یک توافقنامه تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا امضا نموده است که با این که بیشتر مربوط به محصولات حامل انرژی می شود، درها را برای تجارت های دیگری مانند صنایع دستی و سایر کالاها مانند میوه، منسوجات و به صورت کلی گردشگری باز می کند.
خبری که ماریا زاخارووا در کنفرانس اعلام کرد، بازتاب بین المللی گسترده ای را به دنبال داشت. برای مثال، وبسایت Russia Briefing به شرح این خبر پرداخت و بخش هایی از صحبت های سخنگوی امور خارجه را منتشر نمود.
وب سایت dailygovjobs هم با عنوان «روسیه می گوید لغو روادید برای گردشگران ایرانی بزودی اجرایی می شود» به شرح این خبر پرداخت و از قول زاخارووا نوشت: «بر اساس این توافق نامه، گروه های گردشگرِ پنج تا ۵۰ نفره قادر خواهند بود به مدت ۱۵ روز در روسیه اقامت داشته باشند.»
خبرگزاری Nairohost هم در گزارشی به روند تدوین این قرارداد بین ایران و روسیه پرداخت و اجرایی شدن آنرا به تعیین یک شریک ایرانی به منظور تعدیل اجرایی شدن قرارداد از جانب آژانس گردشگری روسیه موکول کرد.
وبسایت روسی cod۳۴ هم به شرح این خبر پرداخت و از جانب ماریا زاخارووا نوشت: «امیدواریم این کار هر چه زودتر تکمیل شده و توافق اجرایی شود.»
همچنین، خبرگزاری روسی giperssilka هم خبری درباره این توافق بین ایران و روسیه منتشر نمود که در آن از قول سخنگوی امور خارجه روسیه نوشت: «توافق برای لغو روادید سفرهای گردشگری گروهی بین مسکو و تهران در آینده ای نزدیک اجرا می گردد.»

1399/07/27
21:15:59
5.0 / 5
1653
تگهای خبر: سایت , سفر , فرهنگ , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری