توسعه همكاریهای موزه ای ایتالیا و ایران

توسعه همكاریهای موزه ای ایتالیا و ایران

تور و گردشگری: دبیر اول بخش فرهنگی سفارت ایتالیا در تهران، طی ملاقاتی با معاون فرهنگی موزه ملی ایران در مورد راهكارهای گسترش همكاریهای بین موزه ای، گفتگو نمود.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، در این دیدار که در موزه ملی ایران انجام شد، در این نشست طرفین در مورد نمایشگاه های دوجانبه و مطالعات مجموعه های موزه ای در دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.
یاروسلاو رومانووا ضمن اشاره به سابقه طولانی روابط فرهنگی ایران و ایتالیا که سابقه ای چندهزار ساله دارد، ابراز امیدواری کرد و اضافه کرد: این روابط نزدیک، خصوصاً در زمینهٔ همکاری بین موزه ای در آینده تداوم پیدا می کند.
دبیر اول بخش فرهنگی سفارت ایتالیا تاکید کرد که همکاریهای پیشین بین موزه های ایتالیا و موزه ملی ایران بسیار مثمر ثمر بوده و سبب افزایش درک هر دو ملت از یکدیگر شده است.
رومانووا خاطرنشان کرد: امیدوارم بعد از آخر محدودیت های در رابطه با همه گیری شیوع کرونا و باز شدن مجدد موزه ملی ایران بتوانیم از آثار این موزه غنی که دریچه ای به فرهنگ های کهن ایران است بازدید نماییم.
فریدون بیگلری معاون فرهنگی موزه ملی ایران ضمن اشاره به ارتباط نزدیک بین موزه ملی ایران با موزه ها و دانشگاه های ایتالیا اظهار داشت: طی دو دهه گذشته موزه ملی ایران به شکل انفرادی یا در چارچوب نمایشگاه های گروهی در شش نمایشگاه ایتالیا شرکت کرده است که آخرین آنها «شیرها و گاوهای ایران باستان در آکوئی لیا» بوده که در سال ۱۳۹۵ برگزار گردید.
او به نمایشگاه اخیر با عنوان «ایران و ایتالیا: ۶۰ سال همکاری در میراث فرهنگی» اشاره نمود که در سال ۱۳۹۸ با حمایت مؤسسه ایزمئو، سفارت ایتالیا و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در موزه ملی ایران برگزار گردید.
بیگلری در ادامه ابراز امیدواری کرد که در آینده با برگزاری نمایشگاه هایی با مبحث میراث فرهنگی مشترک بین این دو تمدن باستانی در موزه های دو کشور، گام دیگری در تعمیق روابط فرهنگی دو ملت برداشته شود.
در آخر این نشست معاون فرهنگی موزه ملی ایران شماری از انتشارات این موزه را به یاروسلاو رومانووا اهدا کرد.


منبع:

1399/09/06
16:29:31
5.0 / 5
1443
تگهای خبر: زمین , فرهنگ , گردشگری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری