معاون گردشكری كشور خبر داد:

تایید تقاضای تسهیلات واحدهای گردشگری، شتاب گرفت

تایید تقاضای تسهیلات واحدهای گردشگری، شتاب گرفت

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: ادارات كل استانی در تایید تقاضای تسهیلات واحدهای گردشگری لطمه دیده از انتشار ویروس كرونا، شتاب كنند.به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری اظهار داشت: پیرو کوشش های انجام شده ستاد ملی کرونا در خصوص پشتیبانی از صنعت گردشگری در مقابل لطمه های وارده از انتشار ویروس کرونا، الان پرونده مربوط به تقاضای تسهیلات بانکی ۱۲ درصدی واحدهای گردشگری در کارتابل ادارات کل استانی قرار دارد و نیاز است تا با شتاب در تایید، ارسال به بانکهای عامل محقق شود.

او بر اطلاع رسانی گسترده ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانها اصرار کرد و اضافه کرد: بر این اساس تلاش شود تا واحدهای گردشگری که تابحال بمنظور ثبت تقاضای وام حمایتی مورد نظر از ثبت نام در درگاه اینترنتی "کارا" در وزارت کار جا مانده اند، به فوریت اقدام نمایند.

بنا بگفته معاون گردشگری، تسهیلات قابل عرضه به تاسیسات گردشگری لطمه دیده از کرونا در سه دسته «مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و سایر فعالان به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی»، «دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری» و «صنایع دستی» اختصاص پیدا می کند و تابحال به حدود ۷۲۰۰ واحد گردشگری پیامک ارسال شده و ثبت نام اولیه انجام شده است.

اخبار کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تابحال ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۹۵۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری امروز درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۶ خرداد) طبق گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۸۴۲ نفر مورد بستری و ۱۶۰۷ نفر موارد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

وی افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۳ بیمار دیگر مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان باختند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تابحال ۸۹۵۰ نفر جان خودرا از دست داده اند.

سادات لاری بیان کرد: بر طبق این گزارش ها تابحال ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. ۲۷۶۵ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به صورتی بحرانی تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

وی اظهار داشت: تابحال یک میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری اضافه کرد: استان های خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند. در تهران، خراسان رضوی و بوشهر موارد بستری درحال افزایش است.

منبع:

1399/03/29
12:21:58
5.0 / 5
2236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری