كبوترخانه الحاقی عمارت وثوق الدوله حذف می شود

كبوترخانه الحاقی عمارت وثوق الدوله حذف می شود

تور و گردشگری: کبوترخانه جدیدی در مجموعه باغ سلیمانیه و کنار عمارت وثوق الدوله توسط شهرداری منطقه 14 تولید شده که بنابر اعلام وزارت میراث فرهنگی این کبوترخانه از مجموعه حذف خواهد شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، به دنبال انتشار گزارش تبدیل باغ خانه بزرگ آقا سریال شهرزاد به تفرجگاه در مجموعه باغ سلیمانیه تهران، روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی توضیحاتی را بدین شرح ارائه کرد: وضعیت ثبتی عمارت وثوق الدوله از طرف شهرداری و سازمان بوستان ها از اداره کل میراث فرهنگی استان تهران استعلام شده و جلسات کارشناسی مختلفی درباب طرح مرمت و احیای باغ و عمارت مذکور نیز انجام شده است.
همچنین قرار شد طرح مرمت عمارت اصلی به همراه جزئیات اجرائی از طرف مجریان طرح به معاونت میراث فرهنگی استان تهران ارسال شود. کلیات طرح مذکور مورد تأیید اداره میراث فرهنگی است و جزئیات آن بررسی خواهد شد.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی تا حالا معاون میراث فرهنگی استان به صورت مستمر از مجموعه بازدید داشته است و قرار شد که یک بنای جدیدالاحداث کبوتر خانه در این مجموعه حذف شود و همین طور هیچ نوع الحاقات و ساخت وساز جدیدی در محوطه عرصه باغ و عمارت صورت نگیرد.


منبع:

1399/10/11
18:46:23
5.0 / 5
1316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری