فراخوان جشنواره ملی كارآوا منتشر گردید

فراخوان جشنواره ملی كارآوا منتشر گردید

به گزارش تور و گردشگری فراخوان اولین جشنواره ملی کارآوا با دعوت از علاقمندان برای ارسال آثاری با مبحث آواها و نغمات کار منتشر گردید.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، این رویداد در چهار بخش برگزار می شود؛ بخش یک به «ارائه فایل صوتی یا ویدئویی از کارآواهای مناطق مختلف کشور» اختصاص دارد. بخش دو، مختص «ارائه مقالات با مبحث کارآوا» است. بخش سه، ویژه «ارائه گزارش های چندرسانه ای» خواهد بود و در بخش چهارم از علاقمندان خواسته شده با «انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی» به جشنواره ملی کارآوا بپیوندند.
همچنین در این فراخوان آمده: کارآواها، مجموعه آواها و نغماتی هستند که به همراه پیشه و فعالیتی اجرا می شوند. ازاین رو کارآواها را می توان به دو قسمت مختلف تقسیم کرد؛ نخست، آواهایی که جنبه کاری دارند و نبود آنها سبب اختلال در پیشه می شود، مانند آوازهای نقش خوانی و آواهای اعلان؛ دوم، آوازها و ترانه هایی که در کنار فعالیتی، برای رفع خستگی و ایجاد تنوع اجرا می شوند، مانند ترانه ها و آوازهای کوچ، ترانه های کاشت و برداشت، آوازهای چوپانی و ساربانی، نمد مالی، قالیبافی و غیره.
کارآواها بعنوان بخشی از میراث فرهنگی گران بهای ایران زمین اهمیت فراوانی دارند و برگزاری این جشنواره هم تلاشی است در جهت احیا، ثبت، ضبط و بازیابی این نغمات بخصوص آنکه متأسفانه با تغییر مشاغل و یا صنعتی شدن برخی از آنها، خیلی از این نغمات کارکرد خویش را از دست داده و در معرض فراموشی قرار گرفته اند. بدون شک برگزاری مرتب این رویداد می تواند علاوه بر جمع آوری کارآواها، علاقمندان را به سمت پژوهش، احیا و بهره برداری از این گنجینه فرهنگی سوق دهد.»
در بخش دیگری از فراخوان و جشنواره ملی کارآوا جوایز بدین سان اعلام شده است:
در بخش اول، به ۱۰ نفر از برگزیدگان هر کدام مبلغ ۴۰ میلیون ریال تعلق می گیرد.
در بخش سوم، به ۵ نفر از برگزیدگان هر کدام مبلغ ۶۰ میلیون ریال تعلق می گیرد.
در بخش های دوم و چهارم، به برگزیدگان این جوایز تعلق می گیرد:
برای نفر اول: تندیس جشنواره، تقدیرنامه و مبلغ ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.
برای نفر دوم: تقدیرنامه و مبلغ ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.
برای نفر سوم: مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.
گفتنی است جهت شرکت در این جشنواره، شرکت کنندگان هر بخش باید شرایطی را لحاظ نمایند که به تفکیک بخش ها، عبارتند از:
شرایط شرکت در بخش اجرای کارآواها:
۱- شرکت کنندگان ضمن ثبت نام در سایت جشنواره باید آثار خویش را تا تاریخ ۱۵/‏۱۲/‏۱۳۹۹‬ به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
۲- قطعاتی که متناسب و بر اساس رسوم شرکت کنندگان انتخاب شوند، از امتیاز ویژه ای برخوردار خواهند شد.
۳- اختتامیه همزمان با روز اصفهان، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.
۴- هیچ محدودیت سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد.
۵- اجرای کارآوا، متناسب با مبحث آن، می تواند به صورت انفرادی یا گروهی باشد.
شرایط شرکت در بخش عرضه مقالات:
شرکت کنندگان می باست مقالات پژوهشی خویش را با مبحث کارآوا تا تاریخ ۱۵/‏۱۲/‏۹۹‬ به نشانی: karava2021@gmail.com و حتما با هر دو فرمت مایکروسافت ورد (WORD) و پی دی اف (PDF) با فونت بی نازنین 14 (BNazanin 14) به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. مقالات برگزیده در کتاب مجموعه مقالات جشنواره، منتشر و به نویسندگان جایزه نقدی و تقدیرنامه تعلق خواهد گرفت.
شرایط شرکت در بخش شبکه های مجازی:
شرکت کنندگان می بایست لینک محتواهای منتشرشده شان را در صفحات اینستاگرام، تلگرام، وبلاگ و یا توئیتر برای دبیرخانه جشنواره به آدرس ایمیل karava2021@gmail.com ارسال نمایند. بدیهی است در زمان داوری محتواها، به کیفیت و کمیت محتوا و مشارکت مخاطبان در بازنشر محتوا توجه خواهد شد.
شرایط شرکت در بخش گزارش های چندرسانه ای:
شرکت کنندگان می بایست گزارشی را به ایمیل دبیرخانه (karava2021@gmail.com) ارسال نمایند که دست کم شامل سه رسانه مختلف همچون متن، مجموعه عکس، ویدئو، فایل صوتی، نقشه، اسکیس، موشن گرافی و غیره باشد.
نخستین جشنواره ملی کارآوا به ابتکار معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می گردد. علاقمندان تا ۱۵ اسفندماه برای ارسال آثار فرصت خواهند داشت و اختتامیه رویداد در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار می گردد.

1399/12/02
20:33:12
0.0 / 5
1410
تگهای خبر: زمین , سایت , فرهنگ , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری