در تفاهمنامه میان وزرای گردشگری تصریح شد؛

راه اندازی تورهای گردشگری برنامه آینده ایران و ونزوئلا

راه اندازی تورهای گردشگری برنامه آینده ایران و ونزوئلا

تور و گردشگری: وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا در دیداری که به امضای تفاهمنامه انجامید، بر راه اندازی تورهای گردشگری میان دو کشور و ایجاد پرواز مستقیم تهران کاراکاس تاکید نمودند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عصر روز گذشته در دیدار با علی پادرون وزیر گردشگری ونزوئلا اشاره کرد: این سفر فرصت مغتنمی برای آشنایی با جاذبه های گردشگری، فرهنگی، طبیعی و تاریخی ایران است؛ بدین جهت در مدت سفر چهار روزه شما، برای سفر به دو استان کرمان و اصفهان و بازدید از جاذبه های گردشگری و تاریخی این دو استان تدارک دیده شده است.
علی پادرون وزیر گردشگری ونزوئلا نیز در این دیدار اظهار داشت: بار دومی است که به ایران سفر می کنم، از نظر من ایران کشوری زیبا است و امید دارم که بتوانیم روابط گردشگری بین دو کشور را تقویت نماییم.
پادرون افزود: روابط ایران و نزوئلا به ۷۰ سال قبل برمی گردد اما اوج این روابط مربوط به حدود دو دهه قبل است و خوشبختانه در طول این مدت شاهد روابط بسیار نزدیک بین دو کشور ایران و ونزوئلا بودیم. رئیس جمهور کنونی ونزوئلا تلاش دارد تا سطح روابط بین دو کشور افزایش یابد و در این میان، یکی از با اهمیت ترین حوزه های همکاری بین دو کشور، گردشگریست چونکه در این عرصه، مردم بازیگران اصلی هستند.
او در ادامه اظهار داشت: گردشگری عنصری برای گرد هم آمدن ملت ها و وسیله ای برای تعمیق روابط بین مردم دو کشور است. برای ما مهمست که مردم ایران و ونزوئلا با زیبایی های تاریخی، طبیعی و فرهنگی یکدیگر بیش از پیش آشنا گردند.
پرواز مستقیم تهران کاراکاس
وزیر گردشگری ونزوئلا سپس به ظرفیت های گردشگری بین دو کشور اشاره نمود و اضافه کرد: پرواز مستقیم تهران-کاراکاس یکی از با اهمیت ترین مزیت ها برای توسعه گردشگریست. در این سفر باتوجه به دیدارهایی که با بخش خصوصی خواهم داشت و تفاهم نامه ای که امضا خواهیم کرد به دنبال تقویت روابط گردشگری بین دو کشور هستیم.
پادرون با تاکید بر تداوم همکاریهای مقامات گردشگری ایران و ونزوئلا از مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای سفر به این کشور و حضور در نمایشگاه گردشگری ونزوئلا دعوت کرد.
وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا شب گذشته همین طور تفاهم نامه برنامه همکاری گردشگری ایران و ونزوئلا را امضا کردند. در این زمینه نیز مونسان اظهار داشت: در امتداد برنامه های راهبردی که دو کشور ایران ونزوئلا دارند تلاش خواهیم کرد تا گردشگری بین ایران و ونزوئلا نیز تقویت شود. خوشبختانه شاهد روابط بسیار خوبی بین این دو کشور هستیم، در صحبت با وزیر سابق گردشگری ونزوئلا قرار شد توسعه گردشگری دو کشور در دستور کار قرار گیرد و این مهم اتفاق افتاده است.
مونسان افزود: در کنار جاذبه های گردشگری در دو کشور که یک ظرفیت بسیار عالی به حساب می آید، شاهد برقراری خط پروازی مستقیم بین ایران و ونزوئلا هستیم و باید بتوانیم گردشگری بین این دو کشور را بیش از پیش تقویت نماییم. خوشبختانه نشست های خوبی بین بخش خصوصی دو کشور برگزار شده است و با رفع موانع و نقصها احتمالی باید بتوانیم توسعه گردشگری بین ایران و ونزوئلا را تقویت نماییم.
گردشگران خروجی ایران حاضرند مدت طولانی سفر را تحمل کنند
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: حدوداً ۱۰ میلیون توریست خروجی داریم که تعدادی از آنها راه های دوری را انتخاب نموده اند که این بخش از گردشگران می توانند مسیر ونزوئلا را انتخاب کنند و به سبب جذابیت های گردشگری حاضرند مدت طولانی سفر را تحمل کنند.
او افزود: امید داریم به زودی بتوانیم نخستین تورهای گردشگری بین دو کشور را راه اندازی نماییم. همیشه نخستین ها دشوار است، اما باید تلاش نماییم تا این تورها که برای نخستین بار برگزار می شود، نخستین های موفقی باشد و شاهد افزایش تورهای گردشگری و ارتقای سطح گردشگری ایران ونزوئلا باشیم. یقین دارم اگر گردشگری بین دو کشور راه بیفتد به طور قطع تجارت نیز بین ایران و ونزوئلا تقویت خواهد شد.
علی پادرون وزیر گردشگری ونزوئلا نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به ظرفیت های گردشگری ونزوئلا اظهار داشت: این کشور دومین و هشتمین پارک ملی بزرگ دنیا را دارد. از نظر جاذبه های طبیعی جزو ۱۰ کشور اول دنیا هستیم. آبشار آنجل بعنوان مرتفع ترین آبشار دنیا یکی از با اهمیت ترین ظرفیت های گردشگری این کشور است. آب های کریستالی، ساحل های شنی، دشت های گسترده، جنگل های آمازونی و ظرفیت های بسیار بی نظیر دیگری در حوزه طبیعت گردی در ونزوئلا وجود دارد و در حوزه زمین شناسی نیز این کشور دارای ظرفیت های بسیار بالایی است.
پادرون افزود: بعنوان مثال اگر بخواهیم زیبایی های طبیعی ونزوئلا را به گردشگران معرفی نماییم، همین آبشار آنجل شاید با اهمیت ترین است که بسیار زیباست و در حقیقت یک رودخانه ای است که از بالا به سمت زمین خروشان است و صدای زیبایی در بین جنگل وجود دارد که برای گردشگران دلنشین است.
وزیر گردشگری ونزوئلا در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به تحریم های ظالمانه مقابل ایران اظهار داشت: ونزوئلا نیز مانند ایران تحریم ها را تجربه کرده است و تأثیراتی را در اقتصاد این کشور داشته است. در این میان ملت ایران برادرانه به ما کمک کرده است. با این وجود در بین همه این تحریم ها شاهد تقویت همکاریهای دو کشور در حوزه گردشگری هستیم. این برادری بین ایران و ونزوئلا همچنان برقرار است و مبارزه ضداستکباری بین دو کشور اشتراکات بین ایران و ونزوئلا به شمار می آید.
سفر به کرمان و اصفهان
وزیر گردشگری ونزوئلا روز چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹ در دومین روز از سفر خود وارد استان کرمان شده و از باغ شاهزاده ماهان و کویر شهداد بازدید می کند.
علی پادرون پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹ با سفر به اصفهان از برخی اماکن فرهنگی تاریخی استان بازدید خواهدنمود. بازدید از مجموعه جهانی کاخ گلستان، موزه ملی و برج میلاد در تهران از دیگر برنامه های وی در مسافرت به ایران است.
در سفر چهار روزه وزیر گردشگری ونزوئلا، معاون وزارت امور خارجه این کشور و سفیر ونزوئلا در تهران، و برخی از مدیران جمهوری اسلامی ایران همچون مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی او را همراهی خواهند کرد.


منبع:

1399/12/09
23:03:56
0.0 / 5
1112
تگهای خبر: باغ , تاریخی , توریست , جاذبه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری