هنرمندان صنایع دستی خواستار شدند؛

درخواست تشكیل كمیته صنایع دستی زیرمجموعه كمیسیون فرهنگی مجلس

درخواست تشكیل كمیته صنایع دستی زیرمجموعه كمیسیون فرهنگی مجلس

مدیرعامل مجمع هنرمندان صنایع دستی از درخواست تشكلهای مردم نهاد صنایع دستی برای تشكیل كمیته ای در رابطه با فعالیتهای آنها زیرمجموعه كمیسیون فرهنگی مجلس اطلاع داد.حسین بختیاری مدیرعامل مجمع ملی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی به خبرنگار مهر اظهار داشت: هنرمندان صنایع دستی درخواست تشکیل کمیسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری را به محمدباقر قالیباف رئیس جدید مجلس شورای اسلامی داده بودند. اما از آنجائیکه تشکیل این کمیسیون زمان بر است و باید فرآیند ساختاری آن طی شود؛ نظر بر آن شد تا کمیته ای زیر مجموعه کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل گردد. این مورد مورد استقبال هنرمندان صنایع دستی و چند نفر از نمایندگان مجلس قرار گرفت.
وی اضافه کرد: حالا پیرو این درخواست نامه ای هم با امضای افراد مختلف همچون هنرمندان خطاب به آقاتهرانی نماینده مردم و رئیس کمیسیون فرهنگی نوشته شد این یک درخواست عمومی است چون می دانیم که مجموعه صنایع دستی در ایران ظرفیت بالایی دارد و امیدواریم که کمیسیون فرهنگی هم به آن پاسخ مثبت دهد.
وی اضافه کرد: ما به برخی قوانین حمایتی برای پشتیبانی از صنایع دستی و پیگیری معوقات و مطالبات نیاز داریم یکی از آنها آیین نامه قانون پشتیبانی از اساتید و هنرمندان صنایع دستی است که سه سال پیش ابلاغ گردید ولی در این زمان هنوز آیین نامه اجرایی آن تدوین نشده و یا ما از آن بی اطلاع هستیم اما می دانیم که در تدوین آن هم از تشکل های صنایع دستی کمتر خواسته شده تا شرکت نمایند.
در بخشی از نامه ای که با امضای هنرمندان و تشکل های صنایع دستی خطاب به آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نوشته شده آمده است: به تشکیل کمیته پشتیبانی از صنایع دستی زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی مجلس نیاز است ازاین رو با انجام این مهم قشر میلیونی حوزه صنایع دستی که جامعه ای پرکار کارآفرین و مولد و مصمم به تحقق اقتصاد مقاومتی خصوصاً در سال جهش تولید است، گام های مهمی برای خروج از وابستگی اقتصاد به نفت و شکوفایی تولید ملی برخواهد داشت و تدوین قوانین حمایتی در این راستا جایگاه صنایع دستی ایرانی را در حوزه داخلی و بین المللی تثبیت خواهد نمود. ازاین رو ما امضاءکنندگان ذیل اعضای سازمان های مردم نهاد صنایع دستی مصرا خواهان تشکیل کمیته پشتیبانی از صنایع دستی در کمیسیون فرهنگی مجلس هستیم.


منبع:

1399/04/11
16:42:35
5.0 / 5
2465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری