از سوی رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول مطرح شد؛

دعوت از سرمایه گذار برای راه اندازی اقامتگاه های بومگردی وسنتی دردزفول

دعوت از سرمایه گذار برای راه اندازی اقامتگاه های بومگردی وسنتی دردزفول

به گزارش تور و گردشگری رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول اظهار داشت: این اداره از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای راه اندازی اقامتگاه های بومگردی و سنتی در دزفول استقبال و حمایت می کند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، مهدی چناری ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از خانه تاریخی صنیعی دزفول که اخیراً توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مرمت شده است، اظهار نمود: مراحل مرمت این خانه تاریخی توسط اداره میراث فرهنگی به پایان رسیده است؛ همینطور عملیات نورپردازی این مکان هم توسط بخش خصوصی و با نظارت کارشناسان این اداره تکمیل شده است.
وی اظهار داشت: خانه تاریخی صنیعی با همکاری مالک و مشاوره معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی بهره برداری آن به بخش خصوصی واگذار شد تا در جهت تبدیل آن به اقامتگاه سنتی اقدام شود؛ بنابراین امیدواریم هر چه سریع تر با تکمیل تجهیزات این خانه تاریخی توسط سرمایه گذار، شاهد راه اندازی آن بعنوان اقامتگاه سنتی باشیم.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول، خانه تاریخی صنیعی را یک مکان پرارزش و متعلق به دو دوره قاجار و پهلوی اول دانست و خاطرنشان کرد: با عنایت به تعمیرات و استقامت بخشی های انجام شده، حالا این خانه در شرایطی بسیار عالی برای بازدید قرار دارد.
چناری با اشاره به اینکه دزفول یکی از شاخص ترین شهرهای تاریخی و همینطور شهر مهم گردشگری به حساب می آید، اظهار داشت: دزفول در طول سال میزبان گردشگران زیادی است اما این شهرستان در زمینه زیرساخت های اقامتی با کمبودهای محسوسی مواجه است؛ ازاین رو لزوم دارد که سرمایه گذاران بخش خصوصی و گردشگری در زمینه راه اندازی اقامتگاه های بومگردی و سنتی ورود کنند.
وی با اشاره به اینکه امروزه گردشگری دومین صنعت پر درآمد دنیا با گردش مالی فراوان پس از نفت به حساب می آید، اضافه کرد: زیرساخت های گردشگری بخصوص توسعه اقامتگاه و هتل ها بر رونق این صنعت تاثیر دارد اما حقیقت این است که احتیاج به ورود بخش خصوصی به این صنعت است که همین مساله سبب شده خیلی از شهرهای کشور از حجم بالای زیرساخت های گردشگری برخوردار شوند و این شهرستان به علت نبود اقامتگاه های مناسب گردشگری از درآمدهای فراوان این بخش محروم بماند و یا قادر به پذیرش گردشگران زیادی نباشند.
چناری بیان نمود: با عنایت به کمبود اقامتگاه های گردشگری در شهرستان دزفول و از طرفی اعتبار زیادی که برای راه اندازی هتل لازم است، در چند سال گذشته توسعه اقامتگاه های سنتی و بوم گردی در اولویت برنامه های اداره میراث فرهنگی دزفول قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت می شود که با سرمایه گذاری در این حوزه و رونق این اقامتگاه ها در بافت تاریخی دزفول و همینطور در روستاهای هدف گردشگری، ادامه حیاتِ باشکوه این مکان ها را رقم بزنند؛ ضمن اینکه اداره میراث فرهنگی هم در این راستا با تمام توان در کنار سرمایه گذاران خواهد بود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول ابراز امیدواری کرد که با ریشه کن شدن بیماری کرونا و بازگشت شور و نشاط به جامعه و بخصوص حوزه گردشگری کشور، گردشگران زیادی برای بازدید از بافت تاریخی و منحصر به فرد دزفول و اماکن پرارزش موجود در این بافت تاریخی و همچون خانه صنیعی در این شهرستان حضور یابند.منبع:

1400/01/13
15:47:16
5.0 / 5
1314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری