۳۳ هزار و ۵۶۲ مسافر در خراسان جنوبی اقامت كردند

۳۳ هزار و ۵۶۲ مسافر در خراسان جنوبی اقامت كردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار داشت: بر طبق پایش روزانه و ثبت آمار اقامت در واحدهای اقامتی از 28 اسفند 99 تا اختتام روز 13 فروردین امسال در مجموع 33 هزار و 562 نفر در این استان اقامت کرده اند.


حسن رمضانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: ۱۶.۴۲ درصد اقامت نوروزی در هتل ها، ۴۰.۶۲ درصد در اقامتگاه های بوم گردی، ۸.۷۹ درصد در میهمان پذیرها و ۳۴.۱۷ درصد در مجتمع های گردشگری استان ثبت شده است.
وی بیان کرد: همین طور در طول این مدت ۸۰۳ هزار و ۲۳۳ نفر از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان خراسان جنوبی بازدید کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: از ۳۰ اسفند ۹۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در مجموع سه هزار و ۴۱۵ نفر ار موزه های استان بازدید کردند.
وی از کاهش ۸۰ درصدی بازدیدکنندگان موزه های استان نسبت به پیش از کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: نوروز ۹۹ تمامی موزه های استان به سبب کرونا تعطیل شد و سال ۹۸ تعداد بازدیدکنندگان موزه های استان ۱۴ هزار و ۷۲۵ نفر و در سال پیش از آن ۲۱ هزار و ۶۱۰ نفر بود.
رمضانی اضافه کرد: بیشترین بازدیدهای تعطیلات نوروز امسال مربوط به موزه های بیرجند و سپس به ترتیب موزه های شهرستان های سرایان، طبس، قاینات و فردوس بوده است.
وی اظهار داشت: موزه دیرینه شناسی بیرجند با یک هزار و ۲۷۱ نفر بیشترین بازدیدکننده و سپس موزه مردم شناسی بیرجند با یک هزار و ۱۵۰ نفر و موزه مشاهیر و مفاخر استان واقع در باغ و عمارت جهانی اکبریه با ۴۲۳ نفر بازدید کننده در جایگاه بعدی قرار داشتند.
ورود مسافران و گردشگران به خراسان جنوبی در نوروز ۱۴۰۰ باتوجه به آبی و زرد بودن شهرهای استان آزاد بود و اقامتگاه های بوم گردی بیشترین سهم اسکان مسافران را به خود اختصاص داد.
خراسان جنوبی با بیش از ۹۴۲ اثر ثبت ملی و چهار اثر ثبت جهانی در مجاورت ۶ استان کشور قرار دارد.


1400/01/16
20:05:39
5.0 / 5
1079
تگهای خبر: باغ , تاریخی , توریست , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری