بررسی آمار ورود گردشگران خارجی در سال ۹۸؛

تفكیك توریستهای خارجی برپایه نوع روادید

تفكیك توریستهای خارجی برپایه نوع روادید

به گزارش تور و گردشگری تعداد توریستهای خارجی وارد شده به کشور در سال ۹۸ به تفکیک نوع روادید اعلام گردید بر این اساس در سال ۹۸ هفت میلیون توریست خارجی بدون روادید و ۴۲۲ هزار نفر با ویزای جهانگردی وارد ایران شده اند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، سالنامه آماری سال ۱۳۹۸ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توسط انتشارات پژوهشگاه این وزارت خانه منتشر گردید. این سالنامه که با مشارکت دفتر برنامه ریزی راهبردی معاونت برنامه ریزی و تأمین منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انتشار یافته، حاوی مجموعه ای از آخرین مطالعات آماری موجود در حوزه های فعالیت وزارت خانه است. در این سالنامه، جداولی درباره آمار ورود توریستهای خارجی ذکر شده که در آن نشان داده است چه تعداد از افراد با چه روادیدی به ایران آمده اند.

در سال ۹۸ میزان روادیدی که برای ورود به ایران صادر شده ۴۲۲ هزار و ۸۱۸ روادید برای توریستهای خارجی بوده است که در مقایسه با سال ۹۷ این میزان ۳۸ درصد افت داشته است. برای بقیه آمار در ارتباط با توریستهای خارجی در سال ۹۸ که میزان آن بیشتر از ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده، یا روادیدی صادر نشده و یا در ارتباط با روادید زیارتی، سیاسی، تحصیلی و… بوده است.


منبع:

1400/01/26
18:01:00
5.0 / 5
1283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری