مدیركل میراث فرهنگی فارس مدیر پژوهشگاه شد

مدیركل میراث فرهنگی فارس مدیر پژوهشگاه شد

تور و گردشگری: مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اجرا شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، در این مراسم که با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور برگزار شد، بهروز عمرانی رئیس پیشین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری که از امروز بازنشسته شده است، تکریم و مصیب امیری بعنوان رئیس جدید این پژوهشگاه معرفی گردید.
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این مراسم ضمن قدردانی از کوشش های انجام شده در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در مدت مدیریت عمرانی، اظهار داشت: آقای عمرانی با صحت، سلامت و صداقت به افتخار بازنشستگی نائل آمده که در حقیقت عاقبت بخیری برای او پس از ۳۰ سال تلاش است.
او اضافه کرد: در دولت دوازدهم در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار داشتیم. در این دوران بیشترین بودجه دولت معطوف به معیشت مردم بود و حوزه فرهنگ تقریباً غریب واقع شده بود، با این وجود اقدامات خوبی در این وزارتخانه و در پژوهشگاه انجام شد.
مونسان افزود: زمانی که آقای بهشتی رئیس اسبق پژوهشگاه قرار بود بازنشسته شود، افراد مختلفی برای تصدی ریاست پژوهشگاه عرضه شدند اما تاکید من از ابتدا بر این بود که از بدنه وزارتخانه فردی را بعنوان رئیس پژوهشگاه انتخاب نماییم که در نهایت آقای عمرانی بعنوان رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزیده شد که خوشبختانه انتخاب خوبی بود.
او بیان کرد: حالا نیز برای انتخاب رئیس جدید پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری باردیگر نگاه و تمرکز ما به ظرفیت های درون وزارتخانه است و آقای امیری را که سال ها در استان فارس که یکی از استان های مهم در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ست، بعنوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت داشته، برای رئیس جدید این پژوهشگاه انتخاب نموده ایم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه به مهم ترین انتظارات از پژوهشگاه اشاره نمود و اضافه کرد: انتظارم این است که پژوهش های کاربردی بخش مهمی از پژوهش های این پژوهشگاه باشد. ضمن اینکه این مجموعه بعنوان بازوی علمی و تولید دانش می تواند به وزارتخانه کمک نماید.
او تصریح کرد: انتظار دارم پژوهشگاه به ما راه نشان بدهد و طرح و برنامه ارائه نماید. در کنار این مشکل یابی یکی دیگر از مطالبی است که این مجموعه باید به آن توجه داشته باشد، چونکه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری را مرکز فکر و تولید دانش وزارتخانه می دانم.
مونسان اشاره کرد: ارتقای هیئت علمی، تکمیل اطلس باستان شناسی، تهیه کتاب معرفی آثار ثبت جهانی و ثبت ملی، استفاده از ظرفیت های علمی کشور و توجه به نیروی انسانی از با اهمیت ترین مطالبی است که پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری باید به آن توجه داشته باشد.
بهروز عمرانی رئیس سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این مراسم اظهار داشت: در دوران مسئولیتم در پژوهشگاه اهتمام کردم اقدامات مهمی را انجام بدهم که یکی از آنها رشد ۴۰ درصدی درآمدزایی در سال ۹۹ و ارتقای هیئت علمی پژوهشگاه است.
در اختتام این مراسم با اهدای لوح تقدیر از کارهای بهروز عمرانی رئیس سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری تجلیل و مصیب امیری بعنوان رئیس جدید این پژوهشگاه معرفی گردید.
مصیب امیری قبل از این مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس بود.


منبع:

1400/02/03
21:44:22
5.0 / 5
1098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری