معاون میراث فرهنگی بوشهر:

تست كرونای اتباع هندی و پاكستانی پیش از ورود به بوشهر منفی بود

تست كرونای اتباع هندی و پاكستانی پیش از ورود به بوشهر منفی بود

به گزارش تور و گردشگری ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان بوشهر اظهار داشت: بر طبق پی گیری ها و دریافت مستندات قابل ارائه، تست کرونای 9 نفر از اتباع هندی و پاکستانی قرنطینه شده در بوشهر، پیش از ورود به این شهر منفی بود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، سکینه سالاری روز یکشنبه به رسانه ها اعلام نمود: ۲ نفر از این اتباع خارجی پاکستانی هستند و یک ماه و نیم قبل در بوشهر اسکان داشته اند، سه نفر تبعه هندی که با پرواز ماهان از کشور هندوستان به دبی کشور امارات عربی و از آنجا به تهران پرواز داشته اند و چهار اتباع هندی دیگر که با اتوبوس از مقصد شیراز به بوشهر آمده اند، با پیگیری های انجام شده از مقصد حرکت آنان، همه مستندات موجود بر منفی بودن تست کرونای آنها پیش از ورود به بوشهر دلالت دارد و درگیری آنان با ویروس کرونا، در این استان رخ داده است.
وی افزود: اقامتگاهی که این خدمه ها در آن اسکان دارند، یکی از مراکز خوب شهر بوشهر در دوران کرونا است که پروتکلهای بهداشتی را بطور کامل اجرا کرده است و در جریان اتباع خارجی هم، با قرنطینه آنها تا ۱۴روز هیچ پذیرشی نخواهد داشت.
سالاری تصریح کرد: در آخر تعطیلات نوروز هم اعلام کردیم که همه مسافرانی که از واحدهای اقامتی دارای مجوز از این اداره کل بهره برده اند، با رضایت مندی مطلوب استان بوشهر را ترک کردند و از اجرای دقیق دستورالعمل سفرهای مسئولانه و هوشمند و رعایت شیوه نامه های بهداشتی رضایت کامل داشتند.
وی بیان کرد: بر طبق آمارهای رسمی در نوروز ۱۴۰۰، هشت هزار و ۵۰۰ نفر در اقامتگاه های این استان اسکان یافتند.
سالاری اظهار داشت: در کنار این شمار مسافر ۱۷۱هزار مسافر بوسیله حمل و نقل زمینی و ۶هزار و ۹۷۸ مسافر نیز از مسیر هوایی وارد استان بوشهر شده اند.
پیش از این دکتر سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اعلام نموده بود، تست کرونای ۹ نفر از ۲۰ نفر اتباع هندی و پاکستانی که بوسیله بندر عباس و شیراز وارد استان بوشهر شده اند، مثبت است و اکنون در یک مرکز اقامتی در بوشهر قرنطینه هستند.منبع:

1400/02/16
18:06:30
5.0 / 5
1100
تگهای خبر: زمین , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری