وزیر میراث فرهنگی:

فردوسی پرچمدار خردورزی در فرهنگ و تمدن ایرانی است

فردوسی پرچمدار خردورزی در فرهنگ و تمدن ایرانی است

به گزارش تور و گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: حکیم ابوالقاسم فردوسی، حماسه سرای بلند آوازه ایران زمین، پرچمدار خردورزی در فرهنگ و تمدن ایرانی و مبشر صلح و دوستی است.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، علی اصغر مونسان در پیامی به مناسبت ۲۵ اردیبشهت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی با بزرگداشت یاد و نام بلند حکیم توس، فرارسیدن روز فردوسی را به همه ایرانی ها و دوستداران زبان فارسی در سرتاسر جهان تبریک و تهنیت گفت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی، حماسه سرای بلند آوازه ایران زمین، پرچمدار خردورزی در فرهنگ و تمدن ایرانی و مبشر صلح و دوستی است.

وی بیان نمود: فردوسی را نگاهبان زبان فارسی می دانند، از آنرو که با سرایش یکی از عظیم ترین منظومه های حماسی جهان به زبان فارسی حیاتی باردیگر و به فرهنگ و ادبیات کشورمان غنایی افزون بخشید.

مونسان تصریح کرد: بدون شک گرامیداشت مقام و منزلت فردوسی، پاسداشت بخشی پرارزش از گنجینه میراث فرهنگی این مرز و بوم است. بر این سیاق وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کنار اقدامات گوناگونی که برای توس انجام داده، سامان دهی و بازپیرایی محوطه تاریخی توس را هم دنبال کرده است تا شرایط حضور توریستهای داخلی و خارجی در آرامگاه فردوسی تسهیل شود.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، ۲۵ اردیبهشت در تقویم، روز بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی طوسی (۳۲۹ هجری قمری – ۴۱۶ هجری قمری)، شاعر حماسه سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه، حماسهٔ ملی ایران، است.
در ادبیات ایران و جهان، فردوسی را با القاب حکیم سخن و حکیم طوس بزرگ ترین سرایندهٔ پارسی گو می شناسند.منبع:

1400/02/26
15:25:26
5.0 / 5
1095
تگهای خبر: تاریخی , توریست , زمین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری