رئیس اداره میراث فرهنگی محلات:

جویندگان گنج در محلات توسط پلیس دستگیر شدند

جویندگان گنج در محلات توسط پلیس دستگیر شدند

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی محلات اظهار داشت: 2 جوینده گنج که قصد حفاری بدون مجوز در یکی از خانه های قدیمی شهر نیم ور برای به دست آوردن گنج داشتند، توسط پلیس دستگیر شدند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، مهدی لعل بار اظهار نمود: با دریافت گزارش مردمی در خصوص حفاری بدون مجوز توسط ۲ نفر که سودای دست یافتن به گنج را داشتند موضوع مورد پیگیری قرار|گرفت.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان محلات اظهار داشت: این حفاری در یکی از خانه های قدیمی شهر نیم ور بود و مورد دیگر فردی که به وسیله ماشین آلات سنگین مبادرت به حفاری بدون مجوز در مجاورت یکی از معادن روستای گل چشمه کرده بود.
لعل بار اضافه کرد: با بیان گزارشات مردمی و اعزام تیمی از مأموران انتظامی شهرستان؛ مشخص شد برای استخراج گنج و اشیا قیمتی، مبادرت به حفاری بدون مجوز در این منطقه شده که در اقدام سریع و غافلگیرانه نیروی انتظامی این اشخاص به دام افتادند و اقدام آنها برای استخراج اشیا قیمتی و تاریخی ناکام ماند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان محلات اظهار داشت: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
وی تصریح کرد: یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی با شماره تماس ۳۳۲۵۸۰۴۱_۰۸۶ بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت اخبار و اطلاعات درباب حفاری های غیرمجاز، قاچاق اشیای تاریخی، تجاوز به حریم آثار تاریخی است.
لعل بار بیان کرد: علاقمندان به حفاظت و صیانت از آثار تاریخی استان می توانند هرگونه تخلف، تعرض، تخریب یا حفاری بدون مجوز مقابل آثار تاریخی را به شماره ۳۳۲۵۸۰۴۱ سامانه خبری یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اعلام کنند.
وی اظهار داشت: برمبنای ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی هر گونه حفاری حتی در منزل و یا ملک خصوصی که به قصد تحصیل و خروج اشیا عتیقه باشد، جرم محسوب شده و از ۶ ماه تا سه سال حبس را در پی خواهد داشت.

1400/04/08
12:38:38
5.0 / 5
1375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری