راه های ورود به سواحل دریای مازندران بسته شد

راه های ورود به سواحل دریای مازندران بسته شد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران اظهار داشت که باتوجه به شروع موج جدید شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به کووید 19 در استان، تمام راه های ورود به سواحل استان بسته شده است.


علی رجبی وندچالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که فرمانداری ها شهرستان های ساحلی با نصب بنر و پارچه نوشته در مبادی ورودی به ساحل، این مساله را اطلاع رسانی کرده اند و لازم است شهروندان از حضور در سواحل به خاطر اجرا نشدن طرح دریا اجتناب کنند.
وی توضیح داد: با هدف کنترل بیشتر و جلوگیری از ورود مسافران و گردشگران به سواحل دریا، ناجیان غریق و ماموران انتظامی و هلال احمر علاوه بر حضور در مناطقی که طرح دریا قبلا اجرا می شد، در دیگر نقاط حادثه خیز نیز حضور دارند تا اجازه ندهند کسانی که بدون توجه به بسته بودن ساحل وارد این منطقه می شوند، وارد آب شوند.
رجبی وندچالی تعداد مناطق حادثه خیز شناسایی شده در سواحل مازندران را ۳۷۶ نقطه اعلام نمود و اظهار داشت: این مناطق که با نصب تابلو مشخص شده اند، برای شنا خطرناک هستند و ورود به آب و شنا کردن در این مناطق ممنوعست.
مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران در باره وضعیت طرح دریا در مناطقی که از اوایل تیر ماه دایر شده بود، اظهار داشت: در پی موج جدید کرونا، تمامی این طرح از اوایل هفته جاری تعطیل شده اند و معین نیست تا چه زمانی باید تعطیل بمانند.
وی اضافه کرد: طرح دریا امسال تنها در بعضی شهرهای مازندران همچون ساری، بابلسر، رویان، نوشهر و فریدونکنار از اول تیر ماه اجرا شد و قرار بود از نیمه دوم هم در بقیه شهرستان ها فعال شود که باتوجه به وضعیت موجود متوقف شده است.
او افزود: در مناطقی از مجریان طرح دریا نسبت به استقرار چادر اقدام نموده بود، با شیوع موج جدید کرونا و با هدف جلوگیری از ورود مردم به دریا درحال جمع آوری آنها هستند.
رجبی وندچالی از حضور حدود ۷۰۰ ناجی غریق و همین طور ۵۰۰ نفر از ماموران انتظامی و هلال احمر در نوار ساحلی استان آگاهی داد و اظهار داشت: با افزایش تعداد ناجیان غریق در ایام آینده با کمک فرمانداران در سایر شهرها، تعداد این نیروها به حدود ۹۰۰ نفر افزایش می یابد تا از ورود مردم به دریا جلوگیری و در صورت بروز حوادث احتمالی، امداد رسانی کنند.
وی از مسافران و گردشگران خواست باتوجه به شروع موج جدید شیوع ویروس کرونا تا حد امکان به مازندران سفر نکنند و در صورت ورود به سواحل این استان از ورود به دریا اجتناب کنند تا سلامت خود و دیگران را با خطر مواجه نکنند.
مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران با اعلان اینکه ورود مردم بومی و مسافران به داخل دریا، خطر شیوع ویروس کرونا را بیش از پیش افزایش می دهد، اظهار داشت: طبق بررسی های علمی، در صورت ورود فرد کرونائی به داخل دریا، دیگر افراد باید حداقل ۴/۵ از او فاصله بگیرند تا به این بیماری مبتلا نشوند.
مازندران حدود ۳۴۰ کیلومتر از ساحل دریای خزر را در اختیار دارد. سالهای قبل از اول خرداد در حدود یکصد نقطه از سواحل طرح های سالمسازی دریا اجرائی می شد.


1400/04/16
12:36:15
5.0 / 5
1310
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری