ملاحظات زیست محیطی لازمه توسعه پایدار گردشگریست

ملاحظات زیست محیطی لازمه توسعه پایدار گردشگریست

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی اظهار داشت: رعایت ملاحظات زیست محیطی لازمه توسعه پایدار گردشگریست.


علیرضا بایرام زاده روز دوشنبه در نشست مشترک با نمایندگان اداره کل محیط زیست است، پلیس راهور و کانون اتومبیلرانی و جهانگردی آذربایجان شرقی، هدف از برگزاری این جلسه را هماهنگی بین سازمانی در امتداد ساماندهی تورهای اتومبیل رانی سافاری، آفرود و کمپفر در سطح استان با رعایت الزامات قانونی و ضوابط زیست محیطی عنوان نمود.
وی بیان کرد: در امتداد توسعه گردشگری پایدار و رعایت ضوابط زیست محیطی، گرفتن مجوزهای لازم از محیط زیست آذربایجان شرقی و پلیس راهور برای برگزاری هرگونه تورهای اتومبیل رانی لازم است.
بایرام زاده، گردشگری پایدار را در گرو نگاه جامع به کارهای گردشگری دانست و افزود: باید توجه داشت که امکان توسعه پایدار در زمینه گردشگری بدون ملاحظات زیست محیطی میسر نخواهد بود.
وی با اشاره به مناطق چهار گانه تحت مدیریت محیط زیست استان، ورود بدون ضابطه و غیرقانونی تورهای اتومبیل رانی به مناطق تحت مدیریت را منشاء لطمه های جدی به محیط زیست حفاظت شده عنوان نمود.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، رییس کانون اتومبیل رانی و جهانگردی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه، اظهار داشت: مشکلات و مسائل موجود درباب فعالیت رشته های مختلف اتومبیلرانی در استان باید احصاء و حل و فصل شود.
صمدی، سازماندهی تورهای اتومبیلرانی و توجه به بحث آموزش با همکاری دستگاهها و ارگان های مرتبط را اولویت اصلی کانون استان دانست و بر تعامل سازنده و رعایت استانداردهای زیست محیطی اصرار کرد.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، در سالهای اخیر استقبال از اتومبیل رانی آفرود در آذربایجان شرقی گسترش شایان توجهی یافته و همین مورد نگرانی از بابت تخریب محیط زیست به سبب حضور آفرودسواران در مناطق حافظت شده و شکار ممنوع استان را دامن زده است.


1400/04/28
19:48:30
5.0 / 5
1187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری