شهردار منطقه ۱۴:

آغاز مرمت نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران

آغاز مرمت نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران

شهردار منطقه ۱۴ شهر تهران از آغاز عملیات عمرانی مرمت نمای بیرونی مسجد بقیه الله دولاب در چارچوب بهسازی و نگهداری از بناهای تاریخی این منطقه اطلاع داد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه ۱۴ شهر تهران با اشاره به این خبر اظهار داشت: بهسازی مسجد بقیه الله دولاب که قدیمی ترین مسجد شهر تهران و یک اثر فرهنگی تاریخی به شمار می آید بعنوان یکی از پروژه های توسعه محلی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد و تمامی مراحل اجرایی آن با هماهنگی و تأیید کارشناسان میراث فرهنگی به انجام می رسد.

مصطفی پور به آغاز عملیات عمرانی مرمت نمای بیرونی این اثر تاریخی با تکیه بر حفظ هویت تاریخی و معماری ایرانی اسلامی آن اشاره نمود و اضافه کرد: چیدمان نمای آجری دیواره مسجد با مساحتی بالغ بر ۲۵۰ مترمربع برپایه سبک معماری دوره زمانی این اثر تاریخی درحال اجراست.

وی عملیات استقامت بنا و راه اندازی اماکن رفاهی در چارچوب ۵ چشمه سرویس بهداشتی که یک مورد آن به توان یابان اختصاص دارد را از دیگر فعالیتهای انجام شده در این پروژه توسعه محلی برشمرد.

شهردار منطقه ۱۴ ضمن اشاره به اهمیت حفظ اماکن تاریخی و فرهنگی که نشانگر هویت شهر هستند خاطرنشان کرد: مسجد بقیه الله دولاب بعنوان یک اثر میراثی مورد توجه است و احیای ماذنه، بهسازی محوطه پیرامونی و محورهای منتهی به این محل از دیگر اقداماتی است که صورت خواهد گرفت تا موقعیت این محل معنوی بهتر از پیش شود.


منبع:

1400/05/11
20:10:05
5.0 / 5
1376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری