تمدید ارسال آثار به دومین رویداد ملی میراث فرهنگی

تمدید ارسال آثار به دومین رویداد ملی میراث فرهنگی

تور و گردشگری: دبیر علمی رویداد ملی میراث فرهنگی با محور میراث روستایی ایران از تمدید ارسال آثار به این رویداد ملی تا 17 مرداد 1400 آگاهی داد.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، معصومه محرر دبیر علمی رویداد ملی میراث فرهنگی با محور میراث روستایی ایران اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی و در امتداد شعار سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۰ با عنوان گردشگری و توسعه روستایی، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز و انجمن علمی گردشگری و هتل داری این دانشگاه با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبادرت به برگزاری دومین رویداد ملی میراث فرهنگی با محوریت میراث روستایی ایران به شکل مجازی کرد.

دبیر علمی رویداد ملی میراث فرهنگی اضافه کرد: این رویداد شامل برگزاری مسابقه تولید محتوا، سلسله نشست‏ های علمی با حضور صاحب‏نظران این حوزه، نمایش تورهای مجازی و پخش مستند بود. این برنامه به مثابه راهکاری برای جبران فاصله اقشار جامعه با میراث فرهنگی بشمار می رود.

محرر اشاره کرد: رویداد ملی میراث فرهنگی با محور میراث روستایی ایران ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با تشکیل پنج کمیته علمی، اجرائی، فنی، پشتیبان و داوری شروع به کار کرد و تا ۳۱ مردادماه ادامه دارد. از آنجائیکه این رویداد با پنج پیش نشست انجام شد و این جلسه ها مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت، نشست های تخصصی دیگری در هفته پایانی رویداد با حضور متخصصان صاحب نظر در این عرصه تدارک دیده شده و برگزار می شود.

مدیر برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی و عضو هیئت علمی بخش مدیریت گردشگری و هتل داری دانشگاه شیراز عنوان کرد: پیرو درخواست متقاضیان، مهلت ارسال آثار به مسابقه تولید محتوا تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ تمدید گردید. از اهداف اصلی مسابقه تولید محتوای میراث روستایی می توان به افزایش شناخت نسبت به میراث روستایی ایران شامل الگوی معیشت، مسکن، پوشاک، خوراک، آداب و سنن، باورها، ادبیات شفاهی، موسیقی، صنایع‏دستی، سبک زندگی جوامع محلی، رویدادها و آیین ها و ترویج گفتمان توسعه پایدار روستایی اشاره نمود.

او افزود: آثار می تواند به شکل ویدئو کوتاه، اسلاید شو (همراه با روایت صوتی)، پادکست، موشن گرافیک، یادداشت های شخصی روستای من و تجربه نگاری باشد. اطلاعات بیشتر و شیوه نامه رویداد در سایت رویداد قابل دسترسی است.

محرر درباب خاصیت های این رویداد اظهار داشت: از خاصیت های بارز این رویداد می توان به نقش و مشارکت دانشجویان در بخش های مختلف رویداد، تقویت روحیه کار تیمی و کارهای گروهی، ایجاد تعامل و ارتباط میان دانشگاه و فعالان حوزه میراث فرهنگی و میراث روستایی در امتداد لطمه شناسی مسائل میراث روستایی و گردشگری روستایی، بررسی تاثیر بحران کرونا بر این حوزه و ارائه راه حل جهت احیا و شکوفایی در دوران پسا کرونا و توجه به موضوعات حائز اهمیت در عصر حاضر همچون کارآفرینی، محیط زیست و دانش بومی و نقش آنها در حوزه سازی و افزایش رونق در روستاها اشاره نمود.منبع:

1400/05/14
11:43:10
5.0 / 5
1224
تگهای خبر: تخصص , زندگی , سایت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری