گزارش میدانی مهر؛

بلیتهای اربعین چارتری پرید؟

بلیتهای اربعین چارتری پرید؟

تور و گردشگری: کمتر از یک هفته به روز اربعین باقی مانده اما عرضه بلیت به نرخ مصوب توسط ایرلاین ها صورت نمی گیرد و زوار سرگردان میان آژانس های مسافری به دنبال خرید بلیت هستند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، بنا بر اعلام سازمان های هواپیمایی کشوری و حج و زیارت با توافق با شرکت های هواپیمایی، قرار بود بازه زمانی پروازهای اربعین از ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر ماه و زمان فروش بلیت پروازهای اربعین از ۲۶ شهریور ماه باشد.
نرخ فروش نیز برای پروازهای رفت و برگشت از تهران به نجف ۵ و یک طرف ۳.۲ میلیون تومان تعیین شده است.
با این حال دو روز از شروع این بازه زمانی گذشته و خبری از فروش بلیت پروازهای اربعین نه در آژانس های هواپیمایی، نه در سایت های رسمی ایرلاین ها و نه در سایت های فروش بلیت هواپیما نیست.
حتی سه شرکت هواپیمایی که برای روزهای جاری مبادرت به فروش یک طرفه تهران نجف با نرخ ۳.۲ میلیون تومان کرده بودند، هم اکنون از فروش بلیت خودداری می کنند.
تنها چند ایرلاین خارجی فروش بلیت پروازهای اربعین با قیمت های ۹ تا ۲۰ میلیون تومانی دارند که خرید آنها از استطاعت خیلی از زوار اربعین خارج است.
شنیده شده مقامات عراقی گفته اند برای هر پرواز مازاد بر ۱۲۰ پرواز در هفته (موافقتنامه ای که قبلاً بین دو کشور ایران و عراق به امضا رسیده) باید مبلغی به عنوان عوارض پرداخت گردد که مسئولان سازمان هواپیمایی کشورمان درحال رایزنی بوسیله وزارت امور خارجه برای حل مساله هستند. احتمال دارد که همین مساله موضوع فروش بلیت های ۵ میلیون تومانی را گرفتار وقفه کرده باشد.
سرپرست سازمان هواپیمایی: دنبال آن هستیم تا ایرلاین ها بلیت دوطرفه عرضه کنند
سیاوش امیرمکری، سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری هم درباره مساله فروش بلیت های ۵میلیونی گفته: در یکی، دو روز گذشته گزارش هایی به ما رسیده است که برخی از مراکز فروش بلیت هواپیما فقط بلیت یکطرفه برای سفر به عراق معرفی کردند که این خلاف توافق حاصل شده و مقررات است. سازمان هواپیمایی کشوری هم اکنون پیگیر حل این مشکل است که بلیت دو طرفه به متقاضیان ارائه شده و خرید بلیت یکطرفه اختیاری باشد.
این اظهار نظر سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری تا حدودی می تواند به مدلول پذیرش بی مسئولیتی ایرلاین ها و تلاش آنها برای افزایش درآمد از محل پروازهای اربعین از طرف دستگاه سیاست گذار در صنعت هوانوردی باشد.
یکی از مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری نیم ساعت قبل در پاسخ به تماس ها و پیگیری های گوناگون خبرنگار مهر به طور غیررسمی اظهار داشت: فروش بلیت ۵ میلیون تومانی در دفاتر مرکزی دو ایرلاین شروع شده است و فروش یکی از ایرلاین ها هم تا ساعاتی دیگر شروع می شود.
خبرنگار مهر بلافاصله با دفتر فروش مرکزی یکی از ایرلاین های مذکور تماس گرفت و اپراتور اظهار داشت: فروش بلیت ۵ میلیونی هنوز شروع نشده است.
یک مقام مسئول در ایرلاین دوم هم به خبرنگار مهر به طور غیررسمی اظهار داشت: همه سهمیه ما به طور چارتری به فروش رفته و هم اکنون بدنبال دریافت مجوز برای برقراری پرواز فوق العاده هستیم و در صورت صدور مجوز، باز هم بلیت عرضه خواهیم کرد!
بنظر می رسد نظارت میدانی بر عملکرد ایرلاین ها دراین زمینه وجود ندارد و اظهارات رسمی مسئولان برمبنای وعده هایی است که ایرلاین ها در جلسات مطرح می کنند.
منبع:

1400/06/30
18:24:23
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: خرید , دستگاه , زمین , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری