خبر تاخیر باران و حسرت خزان زده دیار کریمان

خبر تاخیر باران و حسرت خزان زده دیار کریمان

امان از پیشبینی هواشناسان وقتی خبرهایشان خوش نیست و از تاخیر بارش ها در پاییز کرمان حکایت دارد؛ پاییزی که خیلی ها آنرا زمان تولد بهشت گردشگری دیار کریمان نام نهاده اند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا باآنکه اقلیم متفاوت استان کرمان مناظر و دیدنی های بدیع و بکری را در هر زمان از سال به مخاطب عرضه می کند اما خیلی ها کرمان را بهشت گردشگری در فصل پاییز و زمستان می دانند و سلطان فصل ها را خود کرمانی ها فصل خاصی از سال می دانند.
فصلی که روزهایش نه آنقدر گرم و شب هایش نه آنقدر سرد است و برای کویرنوردی در شهداد و گذران شب در کنار دریاچه جوان کلوت ها بسیار دیدنی خواهد بود؛ دریاچه ای که هرچند این روزها حال خوشی ندارد و به تازگی انتشار تصاویری از حجم اندک آب آن، نگران کننده بوده است.
آنطور که مریم سلاجقه کارشناس مرکز پیشبینی هواشناسی کرمان می گوید بارش باران در پاییز کرمان با تاخیر و از ماه پایانی آن آغاز خواهد شد و پاییز کم بارش پیشبینی شده است.
وی درباره وضعیت روزهای آتی و پایانی شهریورماه هم اظهار داشت: برپایه پیشبینی ها از امروز بعدازظهر در قسمت هایی از جنوب و جنوب غربی استان شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده به همراه افزایش وزش باد خواهیم بود.
سلاجقه با اشاره به اینکه در این هفته دما بتدریج کاهش خواهد یافت و روند کاهشی خویش را ادامه می دهد اعلام نمود: روز گذشته دمای هوا در خنک ترین نقطه استان در لاله زار و بردسیر به ۸ درجه رسید و عنبرآباد در جنوب استان هم دمای ۴۴ درجه ای را تجربه کرد؛ همینطور شهر کرمان دمای ۳۴ درجه داشت و این وضعیت تا روزهای آینده به همین روال ادامه پیدا می کند.

باغ زیبا و منحصربه فرد شازده، اثر ثبت جهانی در کرمان به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا استان کرمان با هفت اثر ثبت جهانی بیشترین تعداد آثار ثبت جهانی را در میان استانهای کشور دارد؛ ارگ بم ( بزرگترین سازه خشتی جهان)، روستای دست کَند میمند با چندهزارسال قدمت، باغ زیبای شازده یا شاهزاده در ماهان شهرستان کرمان با خصوصیت های منحصربه فرد معماری عمارت و محوطه آن، دشت کویر لوت در منطقه شهداد کرمان که قدیمی ترین درفش جهان از آنجا به دست آمده و سه قنات «گوهرریز» جوپار در شهرستان کرمان، «اکبرآباد» و «قاسم آباد» در شهرستان بم به ثبت جهانی رسیده است.
آثار طبیعی از کویر گرفته تا باغ های زیبا و مناطق کوهستانی و آبشارها، در شرق، غرب، شمال و جنوب استان کرمان بنا به جغرافیا و خصوصیت های اقلیمی این مناطق هرکدام جذابیت و خصوصیت های منحصربه خویش را دارد که می تواند هدف توریستهای داخلی و خارجی باشد.


منبع:

1400/07/01
11:33:23
5.0 / 5
1279
تگهای خبر: باغ , توریست , قدمت , كوهستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری