ارزیابان یونسکو ۶ کاروانسرای استان سمنان را برای ثبت جهانی بررسی کردند

ارزیابان یونسکو ۶ کاروانسرای استان سمنان را برای ثبت جهانی بررسی کردند

به گزارش تور و گردشگری ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: ۶ کاروانسرای تاریخی استان برای ثبت در لیست جهانی کاروانسراهای ایران توسط گروه ارزیابان یونسکو مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا دوست محمدی روز دوشنبه به رسانه ها اضافه کرد: کاروانسراهای قصر بهرام، سنگی و آجری آهوان، میامی، میاندشت و عباس آباد طی ۲ روز مورد بررسی ارزیاب یونسکو قرار گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به اینکه این اداره کل تمامی تلاش خویش را برای رعایت الزامات مورد نظر سازمان یونسکو برای ثبت آثار در لیست جهانی انجام داد، ابراز امیدواری کرد: با ثبت این ۶ کاروانسرا در لیست جهانی، برای بار دوم آثاری از این استان در شمار آثار ثبت جهانی قرار گیرد.
دوست محمدی افزود: کاروانسرای تاریخی میاندشت که بزرگ ترین مجموعه کاروانسرایی ایران و دربرگیرنده سه کاروانسرا است، کاروانسرای عباس آباد و کاروانسرای میامی سه کاروانسرا در شهرستان میامی، کاروانسرای سنگی و آجری آهوان در سمنان و کاروانسرای قصر بهرام در جنوب گرمسار در این مرحله مورد بررسی ارزیاب یونسکو قرار گرفت.
وی اظهار داشت: با عنایت به وجود بیشتر از ۳۰ کاروانسرای تاریخی در استان سمنان، این استان به سرزمین کاروانسراها مشهور است و امید است با ثبت جهانی این کاروانسراها، زمینه الحاق سایر کاروانسراهای استان به این لیست هم فراهم گردد.
استان سمنان دارای بیشتر از یک هزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی شناسایی شده که ۸۳۷ اثر از این تعداد در لیست آثار ملی ثبت است.


منبع:

1400/07/14
15:55:57
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: تاریخی , زمین , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری