وزیر میراث فرهنگی از خانه تاریخی طاهری سمنان دیدن کرد

وزیر میراث فرهنگی از خانه تاریخی طاهری سمنان دیدن کرد

به گزارش تور و گردشگری سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بامداد پنجشنبه سیزدهم آبان در جریان نهمین سفر رئیس جمهوری به استان سمنان از خانه تاریخی طاهری سمنان دیدن کرد.


خانه طاهری سمنان در بین باغی بزرگ در سال ۱۳۴۶ هجری قمری ساخته شد و در سال ۱۳۷۹ بعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.
در چند سال قبل این بنای پرارزش به همت بخش خصوصی مرمت و احیا شده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این سفر بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری به شهرستان های سمنان و مهدیشهر خواهد رفت و از نزدیک با فعالان این عرصه دیدار و مشکلات آنها را جویا خواهد شد.
بازدید از طرح های عمرانی در حوزه گردشگری، بافت تاریخی و کارگاه های صنایع دستی همچون برنامه های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مسافرت به استان سمنان است.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی رئیس جمهوری بامداد روز پنجشنبه سیزدهم آبان ماه از فروردگاه سمنان وارد استان شد.
استان سمنان بیشتر از هزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی شناسایی شده دارد که ۸۳۷ اثر از این تعداد در لیست آثار ملی ثبت است.
آیین گل غلتان نوزاد در دامغان، نذر سمنوپزان در سمنان، تهیه آب دعا در شاهرود، آیین های در رابطه با ازدواج و نخل گردانی در مهدیشهر و شهمیرزاد همچون میراث معنوی، جنگل های هیرکانی در اقیانوسی از ابر، درختان چنار چندصدساله، غار پنیر، آبشارهای بلند و چشمه های آبگرم همچون میراث طبیعی و بناها و محوطه های تاریخی چند صدساله، همچون ظرفیت های گردشگری استان سمنان است.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا، اعضای کابینه دولت سیزدهم به نمایندگی از آیت الله رئیسی امروز به نقاط مختلف هشت شهرستان استان سمنان سفر کرده اند تا ضمن بازدید از واحدها و طرح های مختلف، از نزدیک با مسایل شهرستانها آشنا گردند و به مشکلات مردم در موضوعات مختلف رسیدگی کنند.
شهرستان میامی در شرق استان سمنان میزبان سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری، شهرستان های گرمسار و آرادان میزبان امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، شهرستان دامغان میزبان بهرام عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرستان های گرمسار، سرخه و مهدیشهر میزبان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هستند.
سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از رئیس جمهوری به شهرستان شاهرود سفر کرده است و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از شب گذشته از چند طرح عمرانی در شهرستان سمنان بازدید کرده است و چند بازدید دیگر در برنامه دارد. سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم حالا از چند طرح تاریخی و سرمایه گذاری گردشگری در شهرستان های سمنان و مهدیشهر بازدید می کند.منبع:

1400/08/13
12:51:20
5.0 / 5
1048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری