سردار ظهیری خبر داد

كشف سكه های ۳ هزار ساله در تهران

كشف سكه های ۳ هزار ساله در تهران

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از كشف ۷۵۰ سكه عتیقه مربوط به ۳ هزار سال پیش و یك كتاب قدیمی آگاهی داد و اظهار داشت: ارزش اموال كشف شده توسط كارشناسان میراث فرهنگی در حال بررسی است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، سردار کیوان ظهیری تصریح کرد: با دریافت خبری در خصوص اینکه پدری ۷۰ ساله به همراه دو تن از فرزندان ۴۷ و ۳۷ ساله اش ساکن یکی از استان های همجوار استان تهران با همکاری دو تن از همدستانشان ساکن شهر تهران باندی ۵ نفره جهت فروش طلاجات و سکه های عتیقه تشکیل داده اند، بررسی مبحث در دستور کار تیمی از مأموران متخصص کلانتری ۱۰۵ سنایی قرار گرفت.
وی عنوان کرد: بررسی های اولیه حکایت از این داشت، این پدر و دو پسرش با استفاده از ابزار گنج یاب و حفاری های غیر مجاز، طلاجات و سکه های عتیقه را در یکی از استان های همجوار استان تهران کشف و بعد از شناسایی خریدار توسط دو تن از همدستانشان در شهر تهران به فروش می رسانند.
این مقام انتظامی توضیح داد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد که اخیراً این افراد تعدادی سکه قدیمی مربوط به ۳ هزار سال پیش را کشف و قصد فروش آن به یکی از خریداران در شهر تهران را دارند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران اضافه کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی محل قرار اعضای این باند و خریدار در یکی از مراکز موسیقی شهر تهران شناسایی و با دستور قضائی دستگیری فروشندگان و خریدار عتیقه جات در دستور کار قرار گرفت و مراقبت های ویژه پلیسی از محل قرار متهمان شروع شد.
سردار ظهیری تصریح داد: مراقبت های ویژه ادامه داشت تا اینکه شامگاه بیست و چهارم تیرماه اعضای این باند ۵ نفره به محل قرار رجوع و با حضور شخص خریدار به انجام معامله پرداختند که مأموران عملیات کلانتری ۱۰۵ سنایی در یک عملیات پلیسی موفق شدند کلیه اعضای این باند و همینطور خریدار سکه و طلاجات عتیقه را دستگیر کنند.
وی خاطرنشان کرد: مأموران کلانتری سنایی در بررسی های بیشتر ۷۵۰ عدد سکه عتیقه، سه آلبوم مخصوص به سکه های ۳ هزار سال پیش، یک کتاب قدیمی و تعدادی تجهیزات لازم برای حفاری از متهمان کشف کردند.
به گفته سردار ظهیری، کلیه عتیقه جات کشف شده برای ارزش گذاری به مرکز میراث فرهنگی تحویل شده است و هر ۶ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

1399/04/29
23:26:13
5.0 / 5
1992
تگهای خبر: تخصص , خرید , فرهنگ , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری