خدایی:

نتایج نروژ نشان داد انتخاب درستکار چندان هم بد نبود

نتایج نروژ نشان داد انتخاب درستکار چندان هم بد نبود

دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان، اظهار داشت: موفقیت تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی نروژ موجب شلوغ تر شدن باشگاه های کشتی در استانهای مختلف شد.


مجید خدایی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به درخشش تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی نروژ، اظهار داشت: نتایج تیم ملی با استقبال خوب مردم مواجه گردید و بعد از مدت ها علاقه به کشتی بیشتر و همانند سالهای نه چندان دور خود شد. با این نتایج باشگاه های کشتی نیز شلوغ تر شد و خانواده های بیشتری فرزندان خودرا به باشگاه های کشتی فرستادند. همین طور با این موفقیت ها، توجه مسئولان به این رشته بیش از گذشته شد و در مجموع این نتایج به سود کشتی رقم خورد.
ملی پوش اسبق کشتی ایران، اضافه کرد: هم اکنون نیز رقابت های قهرمانی آسیا را در پیش داریم و انتخاب نفرات نیز همانطور که اعلام شده بود برمبنای چرخه انتخابی تیم ملی صورت گرفت. نفرات شایسته ای در تیم ملی داریم و امیدوار هستم تیم ملی در این رقابت ها نیز به بهترین نتایج برسد.
وی با اشاره به این که سال مهمی پیش روی کشتی ایران است، اشاره کرد: امسال دو رویداد مهم بازی های آسیایی و قهرمانی جهان را با فاصله زمانی کم پیش رو داریم که همین مورد نیز مقداری کارمان را مشکل تر می کند. البته در اوزان بالا باتوجه به حضور نفرات خوبی که در تیم ملی داریم، کارمان برای انتخاب ۲ کشتی گیر در این ۲ رویداد آسان خواهد بود، اما در اوزان پایین کار سختی در پیش داریم، بخصوص این که در اوزان پایین چهره های مدعی زیادی در بازی های آسیایی حضور دارند.
خدایی به غیبت روسیه و بلاروس در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در صربستان اشاره نمود و اظهار داشت: غیبت روسیه بعنوان مدعی اصلی قهرمانی جهان، فرصت بسیار خوبی برای کشتی ایران است تا با درخشش در این مسابقات بعنوان قهرمانی برسد. با غیبت روسیه، رقابت اصلی میان ایران و آمریکا خواهد بود اما باتوجه به چهره های خوبی که در تیم ملی داریم، شانس بزرگی برای کسب عنوان قهرمانی برای ایران خواهد بود. باتوجه به موفقیت های بدست آمده این انتظار دور از واقعیت نیست و می توانیم بر سکوی نخست جهان بایستیم.
دارنده مدال برنز ۲۰۰۲ جهان در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا پیشنهادی از طرف فدراسیون کشتی برای مربیگری داشته یا خیر، اظهار نمود: نه پیشنهادی نداشتم اما در چند ماه اخیر از طرف انستیتو کشتی بعنوان مدرس در کلاس های مربیگری در مشهد حضور داشتم. دوستانی که درحال کار هستند همگی به خوبی کار می کنند و برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم. هر کجا هم که لازم باشد در خدمت کشتی خواهم بود.
رقیب سابق پژمان درستکار درباره تغییرات صورت گرفته در کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، اظهار داشت: بعد از المپیک وقتی سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد، حرف و حدیث ها و انتقادهای زیادی عنوان شد اما نتایج تیم ملی در نروژ نشان داد این تصمیم چندان هم نادرست نبوده و تصمیم درستی بوده است. هم اکنون تیم ملی آرامش بیشتری دارد و تمامی ارکان برای موفقیت تیم ملی مثل رئیس فدراسیون، کادر فنی، مدیر تیم ملی، کشتی گیران و... همه یکدل هستند که این مساله به موفقیت یک تیم کمک زیادی می کند.
خدایی در آخر اشاره کرد: امسال می تواند سال خوبی برای کشتی ایران باشد و باید از فرصت غیبت روسیه در مسابقات قهرمانی جهان به بهترین شکل استفاده نمائیم.1401/01/27
20:01:02
5.0 / 5
821
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری