مدیر كل میراث فرهنگی استان مركزی بیان كرد؛

روستای انجدان میزبان چهارمین جشنواره سنگ نوردی

روستای انجدان میزبان چهارمین جشنواره سنگ نوردی

تور و گردشگری: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار داشت: بعد از ۲ سال وقفه چهارمین جشنواره سنگ نوردی ۱۳ تا ۱۶ اردیبهشت ماه در روستای هدف گردشگری انجدان برگزار می گردد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، مصطفی مرزبان اظهار داشت: چهارمین جشنواره سنگ نوردی بعد از دو سال وقفه و تعطیلی به دلیل وقوع کرونا جان تازه ای به رویدادهایی که در طبیعت اجرا می شوند، می بخشد و به سهم خود تاثیر مثبتی در توسعه گردشگری ورزشی را باعث می شود.
وی افزود: روستای انجدان با تاریخ هزار ساله و میراث پرارزش فرهنگی خود مورد بازدید گروههای سنگ نوردی و خانواده های آنان از اقصی نقاط کشور قرار می گیرد که بی گمان در حیات اقتصادی روستا و بالا بردن انگیزه ساکنان آن در نگه داشتن میراث های تاریخی و فرهنگی سهم بسزایی خواهد داشت.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با اشاره به علت انتخاب روستای انجدان، بعنوان محل برگزاری جشنواره سنگ نوردی اظهار داشت: شهرستان اراک دارای مناطق کوهنوردی یا سنگ نوردی معروفی مانند صخره های روستای انجدان، دیواره و قله لجور در منطقه آب اسکان یا کوه مرتفع شهباز در منطقه شازند است. اما دیواره عظیم انجدان برای ایجاد سایت آموزش سنگ نوردی بسیار مناسب می باشد. این دیواره از جنس آهکی و گستردگی در طول و ارتفاع بلند و مسیرهای متنوع و با عنایت به فاصله کوتاه آن تا شهر اراک می تواند باعث پیشرفت و توسعه گردشگری ورزشی سنگ نوردی در شهرستان اراک شود.
مرزبان ضمن دعوت از جوانان و علاقه مندان به گردشگری ورزشی جهت شرکت در این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره به خاطر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، متأسفانه دو سال تعطیل شد، اما سال جاری به فضل خدا و با همکاری دهیاری، این دو سال را جبران و جشنواره را با شکوه تر از سالهای قبل برگزار خواهیم کرد.


منبع:

1401/02/13
12:18:22
5.0 / 5
845
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , سایت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری