رییس اداره موزه حرم مطهر حضرت معصومه(س):

۱۴ هزار دانش آموز از موزه فاطمی قم بازدید می کنند

۱۴ هزار دانش آموز از موزه فاطمی قم بازدید می کنند

قم ـ ایرنا ـ رئیس اداره موزه فاطمی اظهار داشت: علاوه بر ده ها بازدید گروههای دانش آموزی مدرسه های استان قم، در فصل بهار سال جاری بیشتر از ۱۴ هزار دانش آموز قمی در چارچوب طرح بازدید بهارانه از موزه فاطمی بازدید می کنند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت الاسلام محمدباقر مشکاتی در گفت وگویی اضافه کرد: در طرح بهارانه با هماهنگی و تعامل صورت گرفته با مرکز نوجوانان فاطمی و امور فرهنگی خواهران حرم مطهر، نزدیک به ۲ هزار کارت بازدید بعنوان جایزه ویژه نوجوانان شرکت کننده در برنامه های نوروزی مرکز نوجوانان فاطمی و نزدیک به ۶ هزار کارت بازدید هم بعنوان تکریم و تجلیل از شرکت کنندگان در آیین جمع خوانی قرآن کریم نوجوانان حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تقدیم این افراد شده است.
وی افزود: همینطور از سوی موزه فاطمی به حدود ۴ هزار نفر از دختران نوجوان و دانش آموز که در ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان واحد امور فرهنگی خواهران حرم مطهر فاطمی بخصوص در آیین جمع خوانی دختران در رمضان شرکت فعالانه داشته اند، کارت بازدید موزه فاطمی تقدیم شده است.
وی اظهار داشت: این طرح در جهت استفاده از ظرفیت های درون سازمانی برای پیشبرد و کیفیت بخشی به برنامه های فرهنگی آستان مبارک فاطمی و هم افزایی بین بخشی در حوزه فرهنگی آستان مقدس برای اولین بار اجرا شد.
مشکاتی افزود: با استقبال چشم گیر انجام شده، از این پس هم با هماهنگی و همیاری خوبی که بین ادارات و واحدهای فرهنگی حرم مطهر با موزه فاطمی شکل گرفته است، در بعضی ویژه برنامه های فرهنگی نوجوانان و جوانان، علاوه بر اهدای جوایز مادی و مشوق های مرسوم، یک بازدید تفریحی و در عین حال آموزنده از موزه تاریخی و هنری آستان فاطمی هم برای افراد در نظر گرفته خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در طرح بهارانه موزه ۲ هزار کارت بازدید هم ویژه دهه کرامت سال جاری پیشبینی شده است، اظهار داشت: این بازدیدهای ویژه با ارائه توضیحات روایتگران موزه به دانش آموزان و مخاطبان همراه می باشد که ضمن ایجاد فضای با نشاط تفریحی و سرگرمی، هویت بخشی و اثرگذاری تربیتی هم دارد و نوعی تداوم ارتباط به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه کارت های بازدید بهارانه تا آخر خرداد سال جاری اعتبار دارد، اضافه کرد: بخشی از دانش آموزانی که کارت بازدید موزه دریافت کرده اند در روزهای ماه مبارک رمضان به صورت گروهی از این موزه بازدید داشتند و بقیه بعد از ماه مبارک در هفته های آتی از فرصت بازدید به صورت گروهی یا انفرادی بهره مند می شوند.
مشکاتی اظهار داشت: به خاطر تسهیل بازدید دانش آموزان دریافت کننده کارت و ترغیب به بازدید از موزه فاطمی به همراه خانواده، موزه فاطمی در چارچوب طرح بهارانه ۵۰ درصد هم به خانواده و دوستان همراه آنها تخفیف می دهد؛ ازاین رو این افراد می توانند با تشکیل گروه چندنفره از خانواده یا دوستان خود از تخفیف ۵۰ درصدی موزه برای آنان هم برخوردار شوند.
وی عنوان کرد: ترغیب دانش آموزان به شرکت در برنامه های ترویجی و معارفی واحدهای فرهنگی آستان مقدس فاطمی، بهره مندی از برکات انس با قرآن در فضای معنوی بارگاه فاطمی، فراگیری آموزه های قرآنی و هم عبرت آموزی و دانش افزایی نسبت پیشینه و سیر تحولات معماری، فرهنگی و خدماتی این آستان مبارک در فضای تاریخی و هنری موزه و در بستر اشیای موزه ای، همچون هدف های فرهنگی و تربیتی طرح بازدید بهارانه است.
موزه فاطمی (حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)) در میدان آستانه، جنب درِ یک حرم مطهر قرار دارد و علاقه مندان برای تهیه بلیت اینترنتی می توانند به تارنمای «قم تیکت» به نشانی اینترنتی www.qomticket.com رجوع کنند.
همچنین علاقه مندان برای آگاهی از این برنامه های آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) می توانند به تارنمای این آستان مقدس به نشانی اینترنتی https: //amfm.ir رجوع کنند و یا در قم با تلفن ۳۷۱۷۵۱ با پیش شماره ۰۲۵ تماس بگیرند.


1401/02/25
10:17:24
5.0 / 5
820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری