سیستان و بلوچستان كلكسیونی از جاذبه های گردشگری می باشد

سیستان و بلوچستان كلكسیونی از جاذبه های گردشگری می باشد

ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این استان از شمال تا جنوب كلكسیونی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری منحصر به فردی را در خود جای داده است.


احمدعلی موهبتی شامگاه شنبه در نشست با اعضای جامعه هتلداران سیستان و بلوچستان اظهارداشت: توجه ناکافی و عقب ماندگی های تاریخی در شاخصهای توسعه ای مشکل اصلی گردشگری سیستان و بلوچستان است.
وی بیان نمود: سیستان و بلوچستان کلکسیونی از جاذبه های گردشگری تاریخی و میراث فرهنگی است و باید در این حوزه ها از ظرفیت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری بهره برد.
استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: مهمترین جاذبه این استان فرهنگ و آداب و سنن و مردمان این دیار است که خود یک ظرفیت بسیار مهم در حوزه گردشگری به حساب می آید.
وی بیان نمود: از شمال تا جنوب سیستان و بلوچستان جاذبه های گردشکری همچون تالاب بین المللی هامون، چاه نیمه ها و آثار تاریخی، جاذبه های کویری در مرکز، ارتفاعات تفتان تا حوزه نخل و رودخانه های فراوان در جنوب این استان وجود دارد که هر کدام از این موارد خود در حوزه گردشگری یک ظرفیت بی نظیری است.
موهبتی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان همینطور محصولات گرمسیری و سردسیری زیادی در یک منطقه دارد که خود یک جاذبه بسیار مهم در جذب توریست است.
وی بیان نمود: همینطور آثار فرهنگی زیادی از شمال تا جنوب سیستان و بلوچستان شامل قلعه ها و سفال های کلپورگان وجود دارد که هر کدام از آنها دنیای متفاوت می باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سواحل دریای عمان خود یک ظرفیت بسیار خوبی در جذب توریست است که باید به زیرساخت های آن توجه ویژه ای شود.
وی اظهارداشت: با وجود عقب ماندگی هایی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد اما خدمات نظام جمهوری اسلامی بسیار چشم گیر است و تا رسیدن به آرمان های انقلاب هنوز فاصله وجود دارد.
موهبتی اضافه کرد: جنگ های اقتصادی و عدم وجود زیر ساخت های مناسب به توسعه گردشگری سیستان و بلوچستان صدمه زده است.
وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان تا آخر ۱۴۰۰ به زیر ساخت های هوایی مناسبی در سراوان، ایرانشهر و چابهار دست می یابد.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: راه آهن و بزرگراه در سیستان و بلوچستان یک نقیصه بزرگی بود که با تدبیر دولت راه آهن چابهار به زاهدان در حال انجام می باشد که این امر به توسعه زیرساخت های این استان کمک زیادی می کند.
وی بیان نمود: به زیرساخت های گردشگری در سیستان و بلوچستان توجه ویژه ای نشده که بدین منظور پیشنهاد ایجاد معاونت گردشگری به جای معاونت امنیتی داده می شود چونکه این امر امنیت و توسعه استان را تأمین می کند.
موهبتی اظهار داشت: سند برنامه هفتم توسعه سیستان و بلوچستان در حال تدوین است که در این سند توجه ویژه ای به صنایع محور دریا شده که نقش مهمی در ارتقای گردشگری استان دارد.
وی تصریح کرد: گردشگری تأثیر زیادی در ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار دارد و به شکلی تبادل فرهنگی بین اقوام مختلف به حساب می آید.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از ظرفیت های گردشگری انسان سازی و فرهنگ سازی است.
وی ضمن اشاره به نقش بخش خصوصی در توسعه گردشگری سیستان و بلوچستان اضافه کرد: تسهیل گری و هماهنگی با بخش خصوصی جزو وظایف بخش دولتی در حوزه گردشگری می باشد.
موهبتی خاطرنشان کرد: استانداری سیستان و بلوچستان از برنامه های علمی و معقول در حوزه گردشگری حمایت های ویژه ای می کند.
وی بیان نمود: بوم گردی یکی از مهمترین ظرفیت های سیستان و بلوچستان است که در ایجاد اشتغال روستاییان نقش بسیار موثری دارد و باید به ان توجه ویژه ای شود.


1399/05/16
11:38:01
5.0 / 5
2128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری