در واكنش به تصمیم تعدادی از كشورهای غربی برای توقف كمك به مردم غزه

کنعانی: جهانیان نظاره گر فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور ‎غزه هستند

کنعانی: جهانیان نظاره گر فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور ‎غزه هستند

به گزارش تور و گردشگری، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جهانیان نظاره گر افول و فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور و تأثر برانگیز ‎غزه هستند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «آمریکا و اروپا چند دهه متمادی است که از "ارزش های جهان شمول" خود، که به زعم آنها بر ارزش های دیگر جوامع انسانی جهان برتری دارند، سخن رانده و با همه توان تلاش نموده اند جهان را به این باور برسانند که پذیرش این ارزشها ضرورتی اجتناب ناپذیر است و تنها با جهان شمول شدن آنهاست که دنیا مکان امن تر و بهتری به منظور زندگی ابناء بشر خواهد بود.
گذشته از کارنامه سیاه عملکرد آمریکا و اغلب بازیگران مدعی اروپایی در مناطق مختلف جغرافیایی در قرنهای گذشته -که سیاهی آن با هیچ ترفند و رنگی و نیز با بزرگ نمایی ارزش های کاذب، از حافظه تاریخ و خاطره بشری پاک نخواهد شد- مناطقی مانند غرب آسیا و شمال آفریقا که خود قربانی رفتارهای بدوی این مدعیان توسعه طلب در قرون گذشته بوده اند، در طول حدود دو دهه گذشته نیز با تحمل خسارات سنگین مادی و معنوی ناشی از چند جنگ خانمانسوز، ماهیت حقیقی این به اصطلاح ارزش ها را با همه وجود و با خون و گوشت و پوست و استخوان خود و بهترین عزیزان شان درک کرده اند.
حالا و در قرن بیست و یکم، نه فقط ملتهای مناطق جغرافیایی گفته شده، بلکه همه جهانیان با چهره حقیقی مدعیان این ارزشها و عناصر شکل دهنده ارزش های تولیدی آنان آشنا می شوند.
قریب به چهار ماه است که محاصره کامل همراه با جرم و جنایت مقابل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار انسان در یک زندان بدون سقف به نام باریکه غزه، کشتار گسترده زنان و کودکان، پیشگیری از دسترسی مجروحان به دارو، جنایات جنگی و نسل کُشی فلسطینیان توسط رژیم اسرائیل، مورد تأیید و تشویق تولیدکنندگان و مروّجان ارزشهای آمریکایی- اروپایی قرار دارد.
در تازه ترین اقدام، برخی از کشورهای غربی مدعی همین ارزش ها، اندک کمکهای به ظاهر انسان دوستانه خود به آوارگان و ساکنین فلسطین را که توسط نهاد بین المللی "آنروا" صورت می گرفت، به بهانه های واهی متوقف نمودند تا راه را برای سرعت بخشیدن به عملیات کوچاندن الزامی فلسطینیان از غزه و کرانه غربی هموارتر نمایند.
براستی که آمریکا و اروپا در چهارماه اخیر از زمان شروع بحران غزه تاکنون، در شناساندن و گسترش ارزش های مورد نظر خود، بسیار موفق عمل کرده اند! به رغم برخی شعارها و نمایش های انساندوستانه، اما چشم پوشی عملی آنان نسبت به کشتار جمعی مردم غزه، سلاخی کودکان و زنان، بازگذاشتن دست صهیونیست ها برای کشتار جمعی فلسطینیان بوسیله گرسنگی دادن و تشدید آوارگی، توقف کمکهای حداقلی انسان دوستانه در عین گسترش صدور تسلیحات و تجهیزات نظامی و ابزارهای کشتار جمعی برای رژیم اشغالگر و متهم به ارتکاب جنایتِ نسل کُشی، جلوه های دهشتناکی از درخشش ارزش های آمریکایی- اروپایی پیش چشم جهانیان است.
جهانیان نظاره گر افول و فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور و تأثر برانگیز ‎غزه هستتد.


۹ کشور همچون آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلیس، فنلاند و ایتالیا بعد از اتهامات مقامات صهیونیست در خصوص دست داشتن کارمندان آنروا در عملیات حماس در هفت اکتبر از تعلیق کمک مالی خود به آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) خبر دادند.
درپی تعلیق کمک های مالی به آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) توسط چند کشور، دبیرکل سازمان ملل خواهان ادامه پشتیبانی از این آژانس شد.
«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در سخنانی در اینباره از کشورهای اهدا کننده مالی به آنروا خواست که ادامه فعالیت این آژانس در نوار غزه را تضمین کنند.
منبع:

1402/11/10
14:12:56
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری