همزمان با اعلام فراخوان نمایشگاه صنایع دستی؛

مخالفت مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه در روزهای كرونا

مخالفت مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه در روزهای كرونا

تور و گردشگری: مدیرعامل مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه صنایع دستی كه مقرر است 28 مرداد در تهران اجرا شود مخالف است و آنرا مغایر با پروتكل های بهداشتی می داند.حسین بختیاری مدیرعامل مجمع هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی به خبرنگار مهر درباره برگزاری نمایشگاه صنایع دستی که مقرر است توسط شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی روز ۲۸ مرداد در تهران برگزار شود، اظهار داشت: کاملاً با برگزاری این نمایشگاه مخالف هستیم، معتقدیم الان زمان برگزاری نمایشگاه نیست. نمایشگاه صنایع دستی یعنی ایجاد ویترینی برای جذب مخاطب، حالا ۱۲۰ غرفه در سرای هنر میدان فردوسی به وجود آمده است اما هیچ مخاطبی ندارد اگر وزارت میراث فرهنگی می خواهد به هنرمندان کمک نماید سرای هنر بازارچه عودلاجان و میدان نقش جهان را رونق دهد.
وی اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی باید بررسی کند که چرا فروشگاه های صنایع دستی در میدان نقش جهان در حال تعطیل شدن هستند. حتی استاندار اصفهان نیز در این زمینه اظهار نگرانی کرده است. چرا باردیگر می خواهند یک نمایشگاه در تهران ایجاد کنند که همه هنرمندان از نقاط مختلف کشور آن هم در شرایط شیوع ویروس همگی یکجا در تهران جمع شوند.
بختیاری افزود: آیا بهتر نیست هزینه برگزاری این نمایشگاه ها را به همان هنرمندان مظلوم در روستاها بدهند؟ حالا اجاره غرفه نمایشگاه صنایع دستی را متری ۳۴۰ هزار تومان اعلام نموده اند بالاخره این سرمایه ملی در حال خرج شدن است چرا جای درستی آنرا هزینه نکنند؟ به نظرم برگزاری نمایشگاه ظلم مطلق است. هنرمند فکر می کند می تواند در نمایشگاه تولیداتی که در این چند ماه جمع کرده را یکجا بفروشد، هنرمندان ما کارشناس سرمایه، فروش و عرضه نیستند. آنها تولیدکننده هستند. فروش صنایع دستی کار افراد دیگر است.


منبع:

1399/05/20
22:39:11
5.0 / 5
1880
تگهای خبر: تخصص , زمین , فرهنگ , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری