وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری:

تسهیلات بخش گردشگری محدودیت ندارد

تسهیلات بخش گردشگری محدودیت ندارد

به گزارش تور و گردشگری وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری وجود ندارد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان عصر سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان میامی در سالن جلسات شهید سیدکاظم موسوی فرمانداری این شهر اضافه کرد: تسهیلات و منابع مالی که در اختیار سرمایه گذاران بخش های مخلتف گردشگری و صنایع دستی گذاشته می شود ۱۴ درصد بهره دارد.
مونسان با اعلان اینکه ظرفیت های فراوان صنعت گردشگری در رونق اقتصادی اثرگذار می باشد، اظهار داشت: توجه به زیرساخت های بخش گردشگری، بومگردی و احیای بناهای تاریخی در اولویت برنامه های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلان اینکه ویروس کرونا به بخش های مختلف گردشگری خسارت زد، اشاره کرد: با مهار حداقلی کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی به سرعت گردشگری داخلی رونق پیدا خواهدنمود.
وی اشاره کرد: گردشگری یک صنعت نوظهور است که به اشتغالزایی و توسعه اقصادی مردم و کشور کمک می نماید.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت ناشی از کرونا درنظر گرفت، اضافه کرد: خرداد ماه امسال با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، ۲۰ میلیون نفر اقامت ثبت گردید که درآمد حداقلی برای بخش گردشگری کشور به همراه داشت.
وی با بیان اینکه پارینه بیش از ۵۴ میلیون دلار در بخش صنایع دستی صادرات داشتیم، اظهار داشت: توسعه صنایع دستی کشور و ترویج آنها در افزایش درآمد ارزی اثرگذار می باشد.
مونسان اظهارداشت: امروزه صنایع دستی و ظروف قدیمی در بین اقشار مختلف مردم جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای حضور در جلسه شورای اداری و بازدید از اجرای طرح مرمت بافت قدیمی و کاروانسرای شاه عباسی میامی عصر سه شنبه به این شهرستان وارد شد.
مونسان همین طور دستور واگذاری کاروانسرای شاه عباسی میامی به میراث فرهنگی و ارتقای دفتر نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان را صادر کرد.
شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد.منبع:

1399/05/31
12:05:51
5.0 / 5
1810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری