مدیرعامل علیصدر:

بخشودگی بیمه ای و مالیاتی بخش گردشگری تمدید شود

بخشودگی بیمه ای و مالیاتی بخش گردشگری تمدید شود

به گزارش تور و گردشگری ایرنا- مدیرعامل شركت سیاحتی علیصدر با تقدیر از اقدامات دولت تدبیر و امید در پشتیبانی از بخش های صدمه دیده از كرونا بخصوص در حوزه گردشگری كشور، خواهان پشتیبانی از این بخش با تداوم استمهال مالیاتی و بیمه ای به خاطر كاهش آثار منفی اقتصادی ناشی از بیماری كرونا شد.


مهدی مجیدی روز چهارشنبه در جریان دیدار با رئیس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز همدان تصریح کرد: با عنایت به آثار منفی اقتصادی کرونا برای بخش گردشگری، دولت برای پشتیبانی از این بخش گام های خوبی برداشته است.
وی افزود: در این راستا سه ماهه نخست سالجاری در زمینه مالیات و بیمه حمایت هایی صورت گرفت و باعث شد که در این زمان تنها دغدغه حقوق کارکنان این مجموعه بزرگ گردشگری را داشته باشیم اما بعد از آن هزینه های دیگری نظیر مالیات و بیمه هم افزوده شده است.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان افزود: با وجود کاهش شدید درآمد مجموعه غارعلیصدر در ماه های اخیر، سازمان تأمین اجتماعی تاخیر در پرداخت حق بیمه کارکنان را نمی پذیرد و این در شرایطی است که تلاش داریم کمترین صدمه ممکن به قشر کارگران این مجموعه وارد شود.
مجیدی افزود: از سازمان تأمین اجتماعی انتظار می رود در این شرایط کرونایی با مجموعه های گردشگری همکاری و تعامل داشته باشد و دست کم هزینه های بیمه سالجاری اینگونه مجموعه ها را با تاخیر و از سال ۱۴۰۰ دریافت کند.
وی تصریح کرد: حوزه گردشگری بیشترین صدمه را از کرونا دیده است و حال گردشگری با وجود گذشت ۶ ماه از شیوع کرونا خوب نیست.
وی افزود: حدود ۲۵۰ نفر در مجموعه های تحت مدیریت شرکت سیاحتی علیصدر مشغول به فعالیت هستند و با وجود کاهش شدید درآمدها، اجازه ندادیم نیرویی تعدیل و معیشت آنها با مشکل مواجه شود.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان با اشاره به اقدامات این مجموعه در جهت تداوم حیات گردشگری در این استان یادآوری کرد: در همین زمینه تفاهم نامه همکاری با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با هدف اعمال تخفیف بلیت برای بازدید از غار علیصدر و اقامت در ویلاهای عباس آباد شهر همدان منعقد شد.
مجیدی عنوان کرد: کارکنان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای بازدید از غار علیصدر و اقامت در ویلاها از تخفیف ۴۰ درصدی برخوردار می شوند و هدف از این تخفیف تبدیل شدن همدان به مقصد گردشگری می باشد.
وی اظهار داشت: وجود آب و هوای مناسب، نزدیکی به پایتخت، وجود آزادراه و بزرگراه و خط ریلی از مزیت های همدان به حساب می آید و مسافران می توانند با بهره مندی از این مزیت ها، این استان را بعنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان تصریح کرد: علاوه بر این تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش برای بازدید از غارعلیصدر با تخفیف ویژه منعقد شد و امید می رود این تفاهم نامه زمینه ای برای افزایش اقامت در همدان شود.
مجیدی افزود: همینطور به دنبال امضای تفاهم نامه ای با خانه مطبوعات استان همدان، تمامی خبرنگاران کشور می توانند به همراه خانواده از غارعلیصدر با ۵۰ درصد تخفیف بازدید کنند و در این راستا مدیرعامل خانه مطبوعات برخی استان ها خواهان تعامل در این حوزه شده اند.
علیصدر تنها غار تالابی کشورمان است که بر مبنای تحقیقات کارشناسان مطرح زمین شناسی دنیا، یکی از بی نظیرترین و بزرگ ترین غارهای آبی جهان است که شکل گیری آن به دوره ژوراسیک دوره دوم زمین شناسی بر می گردد.
غار علیصدر در سال های ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ توسط برخی از کوه نوردان و غار نوردان گروه سینای همدان شناسایی شد و قایقرانی در این غار با وسایل ابتدایی در سال ۴۶ به همت دست اندرکاران امر تعریض دهانه غار امکان پذیر شد.
دمای داخل غار حدود ۱۶ درجه و دمای آب ۱۲ درجه سانتیگراد ثابت است PH آب حدودا خنثی است و عمق آب بین نیم تا ۱۴ متر اندازه گیری شده است.
سختی آب غار علیصدر بالا بوده و از نوع آهکی است ازاین رو استفاده از آن برای آشامیدن سفارش نمی گردد، علیصدر غاری زنده است که هیچ گونه گاز سمی در آن یافت نمی گردد و به دلیل وجود جریان هوا تنگی نفس در آن احساس نمی گردد همینطور به دلیل نبود نور خورشید هیچگونه حیات جانوری در این غار دیده نشده است.
غار علیصدر در ۷۰ کیلومتری شمال غربی همدان و در یکی از مرتفع ترین مناطق استان در امتداد رشته کوه زاگرس واقع شده است و ارتفاع غار از سطح دریا ۲ هزار و ۱۸۰ متر است.


1399/05/31
20:25:59
5.0 / 5
1714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری