برگزاری شصت و ششمین نشست كمیسیون منطقه ای سازمان جهانی گردشگری در سمرقند

برگزاری شصت و ششمین نشست كمیسیون منطقه ای سازمان جهانی گردشگری در سمرقند

تور و گردشگری: شصت و ششمین نشست كمیسیون منطقه ای سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در سال 2021 میلادی، در شهر باستانی «سمرقند» انجام می شود.


براساس گزارش خبرگزاری stv ازبکستان، کنفرانس آنلاین " در راه بازسازی" به ابتکار ازبکستان در تاریخ یک ژوئن اجرا شد. در این مراسم معاون نخست وزیر، عزیز عبدوحکیموف رئیس کمیته دولتی جهانگردی و دبیرکل UNWTO "زوراب پولولیکاشویلی" حضور داشتند.
در این جلسه رؤسای سازمان های گردشگری آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان و همین طور نمایندگان دائم مقیم این کشورها در مادرید نیز حضور پیدا کردند.
رییس هیأت ازبکستان به اقدامات انجام شده این کشور برای توسعه صنعت گردشگری همچون دستور ریاست جمهوری در مورد اقدامات فوری برای پشتیبانی از بخش گردشگری برای کاهش تأثیر منفی ویروس کرونا اشاره نمود که مطابق با این دستور دولت موظف به اعطای وام های تشویقی، معافیت و یارانه می شود.
همچنین در این کنفرانس خاطرنشان شد که بمنظور تدوین راهبرد صحیح و کارآمد برای احیای گردشگری در ازبکستان، سفارش های UNWTO، سازمان بهداشت جهانی، نظرات کارشناسان بین المللی و تجربه کشورهای خارجی بررسی شود.
شرکت کنندگان در کنفرانس آنلاین، اطلاعاتی را درباره اقدامات انجام شده در کشورهای خود برای پشتیبانی از جهانگردی و کاهش نتایج اقتصادی و اجتماعی COVID-۱۹ به اشتراک گذاشتند. همانطور که مشخص شد، الگوریتم اقدامات خیلی از کشورها یکسان بوده و در امتداد بهبود سریع صنعت گردشگریست. اولویت نیز در همین رابطه با جهانگردی امن، ترویج گردشگری داخلی و مشوق های مالیاتی است.منبع:

1399/03/18
14:02:37
5.0 / 5
2171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری