توسط رییس جمهوری و از طریق ویدئو كنفرانس:

راه اندازی ۳ هتل در منطقه آزاد قشم

راه اندازی ۳ هتل در منطقه آزاد قشم

تور و گردشگری: ایرنا- رئیس جمهوری روز پنجشنبه و بوسیله ویدئو كنفرانس سه هتل در مجموع با سرمایه گذاری 320 میلیارد ریال به بهره برداری رساند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، با شروع به کار این این هتل ها، در مجموع ۳۶۲ تخت به مجموعه اقامتی قشم اضافه گردید و آنرا به ۹ هزار تخت رساند.
با شروع به کار این هتل ها برای ۵۴ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی صورت گرفته و ۹۲ نفر نیز به صورت غیرمستقیم صاحب شغل می شوند.
رییس جمهوری در یک جلسه و بوسیله ویدیو کنفرانسی ۱۴ طرح را در قشم با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال و اعتبار ارزی ۳۴۰ میلیون یورو در پنج بخش صنعت، نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل و نقل، گردشگری و عمرانی افتتاح نمود.
جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی همچون هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب های خلیج فارس گسترده شده است.منبع:

1399/06/23
13:14:29
5.0 / 5
915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری