اعطای تسهیلات ۱۴درصد به پروژه های در حال ساخت گردشگری

اعطای تسهیلات ۱۴درصد به پروژه های در حال ساخت گردشگری

به گزارش تور و گردشگری معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: تفاهم نامه اعطای تسهیلات از محل سپرده گذاری صندوق توسعه ملی برای اعطای تسهیلات به پروژه های در حال ساخت بخش گردشگری به امضا رسید.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد خیاطیان در نشست با اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران ضمن اشاره به پتانسیل های بخش گردشگری و اثرگذاری آن در اشتغال کشور و لزوم حمایت و پشتیبانی از این صنعت سبز اظهار داشت: هم اکنون ۲۴۱۷ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۳۷میلیارد تومان در حال انجام می باشد که زمینه اشتغال ۴۷۵هزار نفر (برای پروژه های در حال ساخت) و اشتغال ۱۱۲ هزار نفر (بعد از بهره برداری) را فراهم می آورد.
او افزود: پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباب بسته های سفر مطابق با شرایط کرونا تحت عنوان "سفر هوشمند" تدوین و به ستاد ملی کرونا ارائه شده است. در این بسته سفر ضوابطی همچون رعایت کامل مسائل بهداشتی، استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت هتل ها، عدم سرو غذا در رستوران هتل ها و... تنظیم شده است که باتوجه به موج سوم بیماری، ستاد ملی مبارزه با کرونا بعد از بررسی بیشتر در این خصوص اعلام نظر می کند.
خیاطیان با اشاره به توانایی حوزه گردشگری کشور برای احیای باردیگر اشاره کرد: هرگونه چراغ سبز ستاد ملی کرونا در صورت بهبود شرایط به گردشگری و یا هرگونه کشف واکسن و دارو برای بیماری کرونا سبب می شود بخش گردشگری به سرعت خودرا احیا کند و به حیات اقتصادی خود برگردد و این مساله در دست پیگیری است. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با جدیت این مساله را دنبال می کند.
معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پاسخ به ضرورت افزایش دوران مشارکت پروژه های گردشگری نیز ضمن تایید مشکلات موجود بر سر راه سرمایه گذاران اضافه کرد: پیگیری های لازم همچون مکاتبه با ریاست جمهوری توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ستاندن موافقت هیئت امنای صندوق توسعه ملی انجام شده، البته باتوجه به افزایش قیمت ها عملیاتی شدن آن در کارگروه جهش تولید بررسی و پیگیری می شود.
در ادامه این نشست اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز با اشاره به لطمه های واردشده ناشی از افزایش قیمت ها به پروژه های در حال ساخت و خسارت های وارده ناشی از شیوع ویروس کرونا به بخش گردشگری اضافه کرد: توجه بیشتر به این بخش توسط متولیان امر گردشگری و دستگاه های موثر همچون ستاد ملی کرونا و صندوق توسعه ملی دارای اهمیت بالایی است. همین طور طولانی شدن محدودیت های کرونا ضربه جبران ناپذیری به بخش گردشگری وارد کرده است که خود لزوم تدوین بسته های سفر با شرایط کرونا برای جلوگیری از زیان های بیشتر را ضرورت می بخشد.
او اضافه کرد: همین طور افزایش دوران تامین مالی طرح ها (اجرا، تنفس و بهره برداری) در قراردادهای صندوق توسعه ملی باتوجه به وضعیت افزایش قیمت های چند سال اخیر بسیار مهمست.
در اختتام این جلسه برای تسهیل روند رونق گردشگری و یاری سرمایه گذاران این بخش تفاهم نامه اعطای تسهیلات از محل سپرده گذاری صندوق توسعه ملی با بانک رفاه برای اعطای تسهیلات به پروژه های در حال ساخت بخش گردشگری به امضای طرفین رسید.
بر اساس این تفاهم نامه از محل سپرده گذاری صندوق توسعه ملی به متقاضیان ایجاد مصادیق گردشگری مطابق دستورالعمل های موجود تسهیلات با نرخ ۱۴ درصد پرداخت می شود.منبع:

1399/08/24
22:49:36
5.0 / 5
1601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری