خیاطیان مطرح كرد؛

تأسیسات گردشگری مبتلایان به كرونا را پذیرش نمی كنند

تأسیسات گردشگری مبتلایان به كرونا را پذیرش نمی كنند

به گزارش تور و گردشگری معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ۱۷ هزار ثبت نام انجام شده در سامانه جانا اطلاع داد و اظهار داشت: هتل ها از پذیرش افراد دارای سابقه کووید ۱۹ جلوگیری می کنند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، محمد خیاطیان اظهار داشت: راه اندازی گردشگری هوشمند از جانب آقای تیموری معاون گردشگری کشور در مهرماه سالجاری عنوان شد. در همین راستا با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پلتفرمی را برای بارگذاری اطلاعات تأسیسات گردشگری و گردشگران طراحی کردیم.
او خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بانک اطلاعاتی افراد را در اختیار ما قرار داد و ما به وسیله سامانه جانا در اختیار تأسیسات گردشگری قرار می دهیم.
خیاطیان بابیان اینکه تابحال ۱۷ هزار ثبت نام در جانا انجام شده است، اضافه کرد: در این سامانه گزینه ای برای استعلام کد ملی افراد طراحی شده که وضعیت پرونده پزشکی شان توسط تأسیسات گردشگری بررسی می شود.
او اعلام نمود: هتل ها، پرونده پزشکی مسافران را پیش از پذیرش بررسی می کنند و در صورت داشتن سابقه کووید ۱۹ از پذیرش فرد جلوگیری می شود. در واحدهای حمل و نقل، اماکن تاریخی و… هم این بررسی انجام می شود که افراد با خیال آسوده سفر کنند.
معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این کار را نخستین قدم در مورد سفر هوشمند عنوان نمود و اضافه کرد: در آینده با استفاده از این سامانه برای محورهای پرازدحام گردشگری کشور هم برنامه ریزی می نماییم و از این پلت فرم برای مدیریت رجوع کنندگان به اماکن تاریخی و پیشگیری از ازدحام در این اماکن استفاده خواهیم کرد.
او با بیان اینکه این خدمات توسط بخش حاکمیتی در اختیار بخش خصوصی گذاشته شده است، افزود: تأسیسات گردشگری که تابحال ثبت نام نکرده اند می توانند عضو این سامانه شوند و این خدمات را با عنوان سفر هوشمند از ما دریافت نمایند.


منبع:

1399/10/13
23:26:29
0.0 / 5
1226
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری