150 پروژه سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل فعال است

150 پروژه سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل فعال است

به گزارش تور و گردشگری ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اعلام نمود: هم اینک ۱۵۰ پروژه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان فعال است و زیرساخت های صنعت توریسم استان برای پساکرونا آماده می شود.


نادر فلاحی روز شنبه در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل اظهار داشت: با وجود تعطیلی سفرها و فعالیتهای حوزه گردشگری، اجرای طرح های زیرساختی و سرمایه گذاری گردشگری در استان اردبیل تعطیل نشده است و مقدمات پذیرایی از گردشگران در دوره پسا کرونا در سطح استان در حال فراهم شدن است.
وی بیان نمود: با شیوع ویروس کرونا، بخش گردشگری استان بیشترین زیان را از وضعیت به وجود آمده متحمل شد و با تعطیلی واحدهای این صنعت، فعالیت در سایر حوزه ها و اصناف استان هم آشکار شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل همینطور از برنامه ریزی برای افتتاح ۲۲ طرح سرمایه گذاری بخش گردشگری به ارزش سه هزار میلیارد در دهه فجر سال جاری در استان اطلاع داد و بیان نمود: این طرح ها در جریان سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان به بهره برداری می رسد.
او افزود: این طرح ها، زمینه اشتغال ۴۴۷ نفر به شکل مستقیم و ۲ هزار و ۴۰۰ نفر را به شکل غیرمستقیم در استان اردبیل فراهم نموده است.
فلاحی، ۹ واحد اقامتی ۱۳ طرح دیگر شامل محوطه گردشگری، آبدرمانی، سفره خانه سنتی و واحد پذیرایی را همچون سایر این طرح ها ذکر و بیان نمود: در شهرستان اردبیل چهار طرح، در بیله سوار، گرمی، نمین و نیر هر کدام یک طرح، در خلخال سه طرح، در مشگین شهر پنج طرح و در سرعین ۶ طرح برای بهره برداری آماده شده است.
وی اظهار نمود: با عنایت به این که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزیر معین استان اردبیل است، از محل اعتبارات ملی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد ۱۰ مورد نمازخانه بین راهی، مجموعه بهداشتی و فروشگاه صنایع دستی در اختیار استان قرار گرفته که از این تعداد، هفت مورد در حال راه اندازی بوده و عملیات عمرانی سه مورد دیگر با سفر وزیر به استان شروع می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل همینطور اظهار داشت: در جریان سفر وزیر، عملیات عمرانی یک واحد هتل پنج ستاره در اردبیل در منطقه شورابیل با اشتغالزایی ۲۵۰ نفر مستقیم در زیربنای ۳۵ هزار مترمربع و با سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری آغاز می ‍شود.
وی همینطور ضمن اشاره به راه اندازی نخستین نمایشگاه مجازی معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی استان و برنامه ریزی برای افتتاح آن در جریان سفر وزیر به استان اضافه کرد: با عنایت به این که به تازگی مبحث گردشگری کشاورزی در سطح کشور مطرح گردیده است، در مسافرت وزیر به استان نخستین مجموعه گردشگری کشاورزی کشور با عنوان آرتان افتتاح می شود.
وی رونق گردشگری زمستانی را از برنامه های اولویت دار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل برشمرد و بیان نمود: در این حوزه سه پیست اسکی بعنوان پروژه های پیشران برای فعال کردن گردشگری در نیم سال دوم سال و رونق گردشگری زمستانی و خارج کردن گردشگری از حالت فصلی در دست اجراست.منبع:

1399/10/27
18:51:28
0.0 / 5
1281
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری