مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری خبر داد

انتخاب ایران بعنوان نایب رئیس كمیته بررسی عضویت وابسته UNWTO

انتخاب ایران بعنوان نایب رئیس كمیته بررسی عضویت وابسته UNWTO

تور و گردشگری: مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری از انتخاب ایران بعنوان نایب رئیس کمیته بررسی عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری آگاهی داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، «محمد قاسمی» با اشاره به این خبر اظهار داشت: دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری با حضور در سه وبینار بین المللی روز پرکاری را پشت سر گذاشت. این وبینارها به ترتیب برگزاری عبارت بودند از «سی و یکمین نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همکاریهای اقتصادی- اکو»، «دومین نشست کارگروه اصلاح چارچوب حقوقی عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) » و «کمیته بررسی تقاضاهای عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری».
محمد قاسمی اضافه کرد: سی و یکمین نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همکاریهای اقتصادی- اکو با شش کمیته گردشگری، راه و ارتباطات، تجارت، کشاورزی، صنعت و انرژی به صورت وبیناری به میزبانی جمهوری اسلامی ایران انجام شد که در کمیته گردشگری آن سند مربوط به برنامه های اکو در بخش گردشگری مشتمل بر آخرین وضعیت عمل به تعهدات کشورهای عضو و همین طور مواردی که این کشورها آمادگی انجام آنها را در آینده دارند؛ مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری افزود: در این کمیته، علاوه بر اینکه از اقدامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه میزبانی پنجمین جشنواره غذای اکو- جاده ابریشم در سال ۲۰۱۹ و همین طور تهیه پرسشنامه مربوط به بانک اطلاعاتی اکوتوریسم منطقه اکو تقدیر شد؛ از پیشنهاد طرف ایرانی برای برگزاری «کارگاه آموزشی گردشگری خوراک اکو» در جریان این جشنواره؛ نخستین «گردهمایی رؤسای تشکل های حرفه ای گردشگری اکو» در شروع سال آینده میلادی همزمان با مراسم اعلام رسمی ساری بعنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲؛ و برگزاری «کارگاه آموزشی توسعه کسب وکار گردشگری» در ادامه گردهمایی مذکور استقبال و قدردانی گردید.
او خاطر نشان ساخت: سازمان همکاریهای اقتصادی موسوم به اکو هم اکنون با ده عضو شامل ایران، افغانستان، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان، پاکستان، قزاقستان و قرقیزستان دارای حدود ۳۳۰ میلیون جمعیت است که از قابلیت توریست فرست بالایی برای منطقه برخوردارست و شورای برنامه ریزی منطقه ای آن سالی یکبار تشکیل جلسه می دهد و وظایفی از قبیل تدوین برنامه های عملی برای تحقق اهداف سازمان را به عهده دارد.
محمد قاسمی اضافه کرد: دومین و سومین وبینار نیز مربوط به دپارتمان اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری بود. یکی با عنوان «دومین نشست کارگروه اصلاح چارچوب حقوقی عضویت وابسته سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) » و دیگری تحت عنوان «کمیته بررسی تقاضاهای عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری» که هر کدام به صورت مستقل و با دستور کار مجزا و مختص خود اجرا شد.
او افزود: دستور اصلی کارگروه اصلاح چارچوب حقوقی، بررسی حوزه های اصلی از مفاد فصل های مختلف نظام نامه اعضای وابسته که نیازمند اصلاح محتوایی و ساختاری هستند و همین طور تصویب برنامه زمان بندی جلسات کارشناسی کارگروه و تهیین مهلت های نهایی برای اعمال اصلاحات حقوقی مذکور بود. این اصلاحات عمدتاً جهت شفاف سازی و تدقیق شرایط احراز عضویت وابسته، بازبینی حقوق، تعهدات و منافع اعضای وابسته، سخت گیرانه تر کردن شرایط عضویت، افزایش نقش دولت های کشورهای عضو در پروسه تأیید متقاضیان، تسهیل پروسه انصراف از عضویت و همین طور بازتعریف دقیق تر نقش و رویه های عملیاتی ساختارهای مدیریتی بخش اعضای وابسته در سازمان جهانی گردشگری منظور شده اند.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری اظهار داشت: کمیته نیز با هدف انتخاب رئیس و نایب رییس خود و همین طور درخواست های جدید عضویت وابسته تشکیل جلسه داد که در طول این جلسه جمهوری اسلامی ایران بعنوان نایب رییس «کمیته بررسی تقاضاهای عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری» برگزیده شد. این مساله بستر مناسبی را برای کشورمان در امتداد بهره گیری بیشتر از فرصت های کمیته مذکور فراهم خواهد آورد.


منبع:

1399/10/30
11:17:17
0.0 / 5
1488
تگهای خبر: آموزش , توریست , زمین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری