تلاش ازبكستان برای جذب توریست خارجی در اوج كرونا

تلاش ازبكستان برای جذب توریست خارجی در اوج كرونا

رئیس جمهور ازبكستان، شوكت میرضیایف، امروز سندی را با هدف انجام «اقدامات تكمیلی برای توسعه بخش گردشگری با رعایت دقیق الزامات ایمنی، بهداشتی و اپیدمیولوژیك پیشرفتهˮ امضا كرد كه بر اساس آن توریستهای خارجی در این كشور در صورت مبتلاشدن به ویروس كرونا غرامت 3 هزار دلاری دریافت می كنند.


به گزارش خبرگزاری مدیا ترکمن ترکمنستان، هدف از تدوین این سند دولتی نظام ایمنی بهداشتی و اپیدمیولوژیکی ازبکستان تحت عنوان «ازبکستان و تضمین سفری امن -Uzbekistan. Safe travel guaranteed» تشویق توریستهای خارجی برای بازدید از ازبکستان و اطمینان از رعایت پروتکل های ایمنی و بهداشتی در شرایط شیوع ویروس کرونا است.
یعنی درواقع هدف از اجرای این سیستم این است که اگر یک توریست خارجی در اثر مبتلاشدن به ویروس کرونا در ازبکستان بیمار شد، ۳ هزار دلار غرامت دریافت می کند.
لازم به ذکر است این شیوه در خیلی از کشورهای جهان به شکل گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.
براساس این سند، بودجه پرداخت بیمه به توریستهای خارجی نیز توسط نهادی به نام بنیاد جهانگردی امن که در همین رابطه به وجود آمده تامین می شود.
این صندوق به نوبه خود، از وجوه صندوق مبارزه با بحران با سرمایه حدود ۲ میلیون دلار آمریکا و همین طور هزینه صدور گواهینامه از طرف آژانس های گردشگری، هتل ها و سایر نهادهایی تشکیل می شود که در صنعت گردشگری ازبکستان مشغول به فعالیت هستند.
در واقع این گواهینامه مجوز کار در زمینه گردشگری در این کشور آسیای مرکزی بشمار می رود.
براساس آخرین آمار رسمی در ازبکستان ۶ هزار و ۱۵۳ نفر بطور قطع به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۱۹ نفر جان خودرا از دست داده اند.


1399/04/06
16:07:43
5.0 / 5
2296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری