در وبینار ایران و تركیه مطرح شد

لزوم تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران دو كشور

لزوم تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران دو كشور

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری کشور بر اهمیت برقراری مجدد تبادلات گردشگری دو کشور در روزهای پساکرونا و لزوم تدوین و امضای پروتکل دوجانبه بخصوص میان بخش خصوصی طرف ها به منظور تسریع در حل و فصل مشکلات اطلاع داد.


به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در وبینار نشست پنجمین کمیته فنی مشترک همکاریهای گردشگری ایران و ترکیه بر اهمیت گردشگری بعنوان ابزاری برای شناخت بیشتر مردم دو کشور از ظرفیت های موجود و تعمیق روابط و همکاری ها تصریح کرد.
او همینطور ضمن اشاره به اهمیت برقراری مجدد تبادلات گردشگری دو کشور در روزهای پساکرونا بر لزوم تدوین و امضای پروتکل دوجانبه بخصوص میان بخش خصوصی طرف ها به منظور تسریع در حل و فصل مشکلات و چالش هایی که به واسطه شرایط ناپایدار سفر در سایه کرونا و لغوهای احتمالی برای کسب و کارهای گردشگری دو کشور تصریح کرد.
معاون گردشگری کشور در ادامه نشست ضمن تاکید بر نقش انکارناپذیر تورهای آشناسازی در معرفی قابلیت های گردشگری دو کشور، اعلام آمادگی کرد که با فروکش کردن کرونا و انجام واکسیناسیون به زودی میزبان این نوع تورها برای اهالی رسانه و فعالان بخش خصوصی گردشگری کشور ترکیه با هدف آشنایی هر چه بیشتر ایشان با خصوصیت ها و ظرفیت های گردشگری ایمن در ایران باشیم که این مورد مورد استقبال طرف ترک قرار گرفت.
تیموری سپس بر لزوم تداوم حضور دو کشور در نمایشگاه های بین المللی یکدیگر تصریح کرد و از سوی مقابل برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران که در اسفند ماه سالجاری برگزار می شود دعوت بعمل آورد.یکی از موارد مهمی که طی این نشست در جهت ایجاد توازن در مبادله توریست از جانب طرف ترک عنوان شد امکان سفر گردشگران دو کشور بدون گذرنامه بود که مقرر شد این مورد از راه مراجع ذیربط به صورت ویژه پیگیری شود.
افزون بر این، تیموری همکاری و مشارکت طرفین در سرمایه گذاری و راه اندازی گردشگری جاده ابریشم را حائز اهمیت ویژه دانست و انجام پروژه های مشترک با این مورد را از ساز و کارهای مهم در این خصوص خواند.
همینطور در طول نشست، طرف مقابل بنا به درخواست و پیشنهاد هیئت ایرانی آمادگی خویش را جهت برگزاری کارگاه های آموزشی پیرامون بازاریابی و تبلیغات در فضای مجازی و دیجیتال برای دست اندرکاران صنعت توریسم ایران اعلام داشت.
لازم به ذکر است در این نشست سایر موضوعات هم از سوی بخش خصوصی گردشگری دو کشور بخصوص در حوزه تورگردانی و هتلداری مطرح و در نهایت مقرر شد در برنامه اجرایی آتی همکاریهای گردشگری دو کشور مد نظر قرار گیرند.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، یکی از بخش هایی که از انتشار کرونا صدمه بسیاری را متحل شده، حوزه گردشگری می باشد و دولت برای جبران خسارات ناشی از این ویروس تا کنون ۲ بسته حمایتی برای بخش های صدمه دیده در نظر گرفت که در مرحله اول بسته حمایتی حوزه گردشگری امهال مالیاتی حق بیمه کارفرمایی بود که به شرط حفظ اشتغال و با لحاظ کد بیمه به واحدها اختصاص پیدا می کرد.
دولت در مجموع ۵۰ هزار میلیارد تومان بسته حمایتی برای بخش های مختلف صدمه دیده از کرونا تخصیص داده که ۲۰ هزار میلیارد آن به وزارت بهداشت و مابقی بین بخش های دیگر توزیع شد. در بسته دوم تسهیلات با نرخ چهار درصد برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده در نظر گرفته شد که در این مرحله داشتن کد بیمه ای از جانب کارفرمایان مانند مرحله اول لحاظ نشده تا واحدهای گردشگری برای دریافت کمک های جبرانی مشکلات کمتری داشته باشند.
در بودجه سال آینده هم هفت هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده از کرونا در بخش گردشگری در نظر گرفته شده است؛ البته مسؤلان در مقابل شدت زیان وارد شده به گردشگری این حمایت ها را تنها مسکن و اقدامی موقت در نظر می گیرند. چون که در نهایت بخش گردشگری باید رونق بگیرد تا شاهد تداوم کسب و کار در این بخش باشیم.


1399/11/28
16:04:36
0.0 / 5
1257
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری