گزارش تور و گردشگری؛

راهكار مالدیو برای رونق گردشگری در روزهای كرونا

راهكار مالدیو برای رونق گردشگری در روزهای كرونا

به گزارش تور و گردشگری مالدیو راهکار عرضه واکسن به گردشگران ورودی این کشور را برای رونق صنعت توریسم این کشور در نظر گرفته است هر چند که هنوز در اجرایی شدن این طرح ابهام وجود دارد.گروه جامعه: کشور مالدیو ایالت مجمع الجزایر در جنوب آسیا است که شدیداً به صنعت توریسم خود وابسته است و حدود ۶۷ درصد از تولید ناخالص داخلی آن به صورت مستقیم و غیرمستقیم از بخش گردشگری به دست می آید.
مالدیو طبق برنامه ریزی های خود، باید در سال ۲۰۲۱ یک و نیم میلیون توریست ورودی می داشت اما از اول آوریل این کشور میزبان تنها ۳۵۰ هزار توریست بوده است.
پس از شیوع کرونا و ضربه ای که به صنعت توریسم این کشور وارد شد؛ دولت مالدیو در تلاش است تا صنعت توریسم این کشور را باردیگر رونق دهد. بنابراین برای ایجاد اطمینان خاطر مسافران و مردم این کشور، راهکاری را در پیش گرفته است.
این کشور از ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ طرح واکسن همگانی کرونا را برای کادر پزشکی و کارمندان گردشگری در فرودگاه ها، ریزورت ها و کشتی های سافاری شروع کرد. تا کنون ۵ هزار نفر واکسن دوز اول را دریافت کرده اند. افرادی که در اولویت گرفتن واکسن بوده اند تقریباً ۹۰ درصد افراد در رابطه با صنعت توریسم را تشکیل می داده اند.

در این باره عبدالله ماسوم وزیر گردشگری مالدیو در مصاحبه ای با شبکه خبری CNBC گفته که این طرح به صورت مجانی و برای اطمینان خاطر کارمندان و سایر کسب و کارهای در رابطه با گردشگری مالدیو انجام می شود. این طرح اول در ماله پایتخت مالدیو اجرا شده و سپس به ترتیب موقعیت مکانی، سایر کارمندان ریزورت ها در جزایر مسکونی واکسینه می شوند.
وزیر گردشگری مالدیو گفته؛ استراتژی «3V» که گردشگران را به بازدید، واکسیناسیون و تعطیلات (visit، vaccinate، and vacation) ترغیب می کند، راهی مبتکرانه برای سفر به مالدیو خواهد بود. در واقع عرضه واکسن کرونا به مسافران در بدو ورود مسافران به مرزهای مالدیو انجام خواهد گرفت.

این کشور همینطور با همکاری شرکتهای کشتی رانی مبادرت به واکسیناسیون و راه اندازی شناورهای تست کرونا برای کارکنان کشتی های کروز و سافاری کرده است بدین سان این افراد دیگر نیازی به ماندن در قرنطینه ندارند.
این کشور تا کنون از کشورهای هند و چین و همینطور برنامه توزیع عادلانه واکسن به نام کوواکس، واکسن های مورد نیاز خویش را تأمین کرده است. هر چند که وزیر گردشگری این کشور گفته در تأمین واکسن گردشگران مشکلی نخواهند داشت اما نگفته که آیا گردشگران موظف به پرداخت هزینه واکسن هستند یا نه ولی اظهار داشت که این مساله خیلی مهم نیست.
البته در این میان سازمان بهداشت جهانی اعلام نموده به علت کمبود جهانی واکسن از برنامه هایی که دوزهای مهم واکسن را برای سفرهای اوقات فراغت اختصاص می دهد پشتیبانی نمی نماید.
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، مالدیو از آغاز شیوع همه گیری ویروس، ۲۵ هزار مورد تأیید شده ویروس کرونا و ۶۷ مورد مرگ را ثبت کرده است.
مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها هم این کشور را در گروه پرخطرترین کشورها در سطح ۴ تعیین کرده و به مسافران سفارش شده از همه سفرها به مالدیو پرهیز کنند.


منبع:

1400/02/04
22:37:51
5.0 / 5
1347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری